Izolacja akustyczna podłóg w mieszkaniu

Izolacja akustyczna podłóg w mieszkaniu

Postprzez argentum » 2014-11-08, 10:12

Ludzie, ratujcie, bo krew mnie już zalewa :evil:
Parę miesięcy temu do mieszkania pod nami wprowadził się nowy lokator. Taki wredny typ, co to utrudnia innym życie. Ciągle mu coś nie pasuje - a to, że nasza pralka za głośno wiruje, a to że dzieci za dużo biegają i hałasują, a jak mamy gości to już wg niego jest totalna apokalipsa i jakby trąby jeryhońskie grały :o Więc szuka byle powodu, żeby donosić na nas (oczywiście anonimowo ;) ) do zarządcy budynku. Człowiek później traci czas i energię na wyjaśnianie i tłumaczenie się, mimo że nic złego nie robi. Szkoda mi na to czasu. Pomyślałam więc o izolacji akustycznej podłogi w mieszkaniu. Nie wiem tylko jak się dokładnie do tego zabrać, bo ze mnie żaden spec od budowlanki :/
Pomóżcie :)
argentum

Odp

Google - reklama

Re: Izolacja akustyczna podłóg w mieszkaniu

Postprzez IsoverOE » 2014-11-09, 22:12

Witam serdecznie,

niestety ale wydaje mi się, że jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji byłoby wyciszenie stropu, ale od strony mieszkania sąsiada... Powstałby w ten sposób sufit podwieszany wykonany ze stelaży z płyt gips-kartonowych wypełniony wełną mineralną np. Isover Aku-Płyta. Rozumiem, że w Pani przypadku może być to problematyczne, aczkolwiek może uda się przekonać sąsiada. Powodzenia!

Pozdrawiam,
Paweł Stefański

Postprzez argentum » 2014-11-10, 05:47

No to może być problem z dogadaniem :( poza tym nie mam zamiaru dawać komuś na remont mieszkania tylko po to, żeby się odczepił...
Myślałam raczej o ułożeniu dodatkowych warstw jakiegoś materiału pod panele. Obecnie w mieszkaniu mamy jeszcze stare drewniane podłogi. Fakt - trochę trzeszczą przy chodzeniu. Dlatego chciałam wymienić je już na panale i przy okazji powiększyć w jakiś sposób grubość stropu/podłogi między mieszkaniami. Z tego co pamiętam, w chwili obecnej wygląda to mniej więcej tak - deski-wypełnienie (ale nie pytajcie mnie co to jest, nie wiem)-deski. Czy można zatem położyć dodatkową warstwę jakiegoś materiału przed pianką i panelami, który wyciszy podłogę? Mieszkanie jest dość wysokie, więc utrata paru centymetrów w zamian za święty spokój wydaje mi się dobrą ceną ;)
argentum

Postprzez mazi88 » 2014-11-20, 21:24

a może jest możliwość dania czegoś np pod panele we własnym domu??
mazi88

Postprzez argentum » 2014-11-27, 16:53

mazi88 napisał(a):a może jest możliwość dania czegoś np pod panele we własnym domu??

No właśnie o to mi chodzi. Trochę czytałem i teraz myślę nad czymś takim, co nazywa się podłogą pływającą. Podobno jest dobrze wyizolowana akustycznie.
argentum

Postprzez SebastianPrzybylski » 2014-12-12, 14:08

Witam,
zależnie od poszukiwanego poziomu wyciszenia, można wykorzystać cienkie maty granulowo-korkowe (3mm) aby "ochronić" kochanego sąsiada od dźwięków uderzeniowych czyli kroków, upadających przedmiotów, wirującej pralki (choć tutaj to już trochę kwestia wibroizolacji a nie izolacji akustycznej) stosując matę np Sylwood

Aby jednak ochronić sąsiada od dźwięków powietrznych (mowy, telewizora, itd.) warto zastosować matę o grubości 20 mm np. Mustwall

W razie pytań o produkty i polecanych wykonawców, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Z uszanowaniem
Sebastian Przybylski
SebastianPrzybylski

Postprzez argentum » 2014-12-13, 14:04

SebastianPrzybylski napisał(a):Witam,
zależnie od poszukiwanego poziomu wyciszenia, można wykorzystać cienkie maty granulowo-korkowe (3mm) aby "ochronić" kochanego sąsiada od dźwięków uderzeniowych czyli kroków, upadających przedmiotów, wirującej pralki (choć tutaj to już trochę kwestia wibroizolacji a nie izolacji akustycznej) stosując matę np Sylwood

Aby jednak ochronić sąsiada od dźwięków powietrznych (mowy, telewizora, itd.) warto zastosować matę o grubości 20 mm np. Mustwall

W razie pytań o produkty i polecanych wykonawców, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Z uszanowaniem
Sebastian Przybylski

Zastanawiałam się raczej nad wełną, ze względu na to, że jest niepalna. Czułabym się bezpieczniejsza, mając dodatkowe zabezpieczenie, skoro strop jest drewniany. Nie mam jednak porównania jeśli chodzi o tłumienie dźwięków przez korek, gumę a wełnę.
argentum

Postprzez gregu » 2014-12-14, 18:43

Jak można proponować rozwiązanie, które nic nie poprawi. Oczywiście to jest promocja produktu isover. Ktoś uwierzy w taką poradę zrobi remont i będzie srogo zawiedziony.

Zastosowanie wełny w ten sposób sprawi lepsze samopoczucie ale to iluzja. Żeby rzeczywiście podłoga była zabezpieczona przed pożarem, musi być profesjonalnie zabezpieczona cała przegroda w oparciu o normy ppoż.

Zawsze trzeba dobrać odpowiedni sposób wyciszenia do danej konstrukcji i do rodzaju hałasu. Nawet najdroższy materiał ułożony na podłodze nie gwarantuje pełnego sukcesu.
Tutaj jest rzadko spotykana sytuacja ponieważ sąsiad mieszkający na górze, skłonny jest wyciszyć swoje mieszkanie żeby ulżyć temu z dołu. Najsensowniej pogadać z sąsiadem i zrobić wyciszenie z obu stron. Sąsiad z dołu powinien pokryć koszt wyciszenia swojego sufitu i dołożyć do wyciszenia podłogi ponieważ to jemu przeszkadzają hałasy.

Tak na marginesie dziwię się ludziom, którzy kupują mieszkanie w kamienicy na dolnych piętrach a potem narzekają że głośno.
gregu

Postprzez argentum » 2014-12-16, 10:54

gregu napisał(a):Zastosowanie wełny w ten sposób sprawi lepsze samopoczucie ale to iluzja. Żeby rzeczywiście podłoga była zabezpieczona przed pożarem, musi być profesjonalnie zabezpieczona cała przegroda w oparciu o normy ppoż.
.

Czyli w jaki sposób można zabezpieczyć podłogę jako przegrodę ppoż?
Skoro jesteś tak sceptycznie nastawiony do wełny, to co byś zaproponował?

A co do sąsiada...to specyficzny typ człowieka :twisted: nie do dogadania się :x
argentum

Postprzez gregu » 2014-12-19, 19:44

Samo powtykanie w puste przestrzenie wełny mineralnej nie zabezpieczy stropu przed pożarem. Jestem za wełną ale to musi być zrobione odpowiednio.
Proszę zapoznać się z dokumentacją isover, rockwool, paroc, fermacell. W dokumentacji technicznej są podane parametry i rysunki pokazujące jak to powinno wyglądać.

Co do izolacji akustycznej to wełna nadaje się znakomicie. Jednak stosowanie wełny o małej gęstości o grubości 5-10cm, nic nie wniesie w poprawę izolacji akustycznej, na ucho będzie to niezauważalne. Stosując wełnę o znaczenie większej gęstości, izolacja akustyczna będzie zdecydowanie lepsza, słychać to od razu.

Co do wyciszenia podłogi. Co by się nie zastosowało ze standardowych rozwiązań to prawdopodobnie dla wrażliwego sąsiada z dołu będzie za mało. Sąsiad powinien od swojej strony podwiesić sufit stosując odpowiednią konstrukcję redukującą do minimum przenoszenie wibracji i hałasu oraz wypełnić pustą przestrzeń przynajmniej wełną o większej gęstości. Dopiero wtedy będzie zadowolony.

Pralkę proponuję postawić na macie wibroizolacyjnej z granulatu gumowego. To jest mata tego typu jak na placu zabaw i podłoga w siłowni.
Generalnie trzeba dobrze przemyśleć wyciszenie podłogi ponieważ to trochę kosztuje a przykro by było gdyby tego wyciszenia sąsiad nie docenił.
gregu

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Izolacje