Izolacja akustyczna podłóg w mieszkaniu

Re: Izolacja akustyczna podłóg w mieszkaniu

Postprzez Amanda » 2017-11-30, 05:19

Bardzo dobre dźwięki uderzeniowe (czyli te które denerwują najczęściej sąsiadów) wytłumi pianomat, a dokładnie http://www.pianomat.pl/produkty/pianowood/. Jest materiałem elastyczny, więc likwiduje tzw. mostki akustyczne, a izolacyjność akustyczną stropu od dźwięków uderzeniowych poprawia o 19 dB (czyli dużo). No i to co dla ciebie równie ważne, ma grubość tylko 4 mm - czyli nie podniesie ci zbyt dużo poziomu podłogi.
Amanda

Odp

Google - reklama

Postprzez Gocha67 » 2018-03-26, 20:01

Warto zwrócić się do firmy specjalizującej się w temacie. Ja korzystałam z usług www.akustyczne.eu. Wyciszali mi mieszkanie matami wibroizolacyjnymi i jestem bardzo zadowolona z wykonania, jak i z efektu. Służą fachową radą i pomocą.
Gocha67

Postprzez Masertiger » 2018-04-25, 13:05

argentum napisał(a):Ludzie, ratujcie, bo krew mnie już zalewa :evil:
Parę miesięcy temu do mieszkania pod nami wprowadził się nowy lokator. Taki wredny typ, co to utrudnia innym życie. Ciągle mu coś nie pasuje - a to, że nasza pralka za głośno wiruje, a to że dzieci za dużo biegają i hałasują, a jak mamy gości to już wg niego jest totalna apokalipsa i jakby trąby jeryhońskie grały :o Więc szuka byle powodu, żeby donosić na nas (oczywiście anonimowo ;) ) do zarządcy budynku. Człowiek później traci czas i energię na wyjaśnianie i tłumaczenie się, mimo że nic złego nie robi. Szkoda mi na to czasu. Pomyślałam więc o izolacji akustycznej podłogi w mieszkaniu. Nie wiem tylko jak się dokładnie do tego zabrać, bo ze mnie żaden spec od budowlanki :/
Pomóżcie :)

Ja bym zastosował w formie suchej zabudowy płyty gipsowo-włóknowe, one doskonale tłumią dźwięk. Ja coś takiego mam w swoim domu, który dziele z sąsiadami. Z firmy Fermacell mam te płyty G-W https://www.fermacell.pl/ kupisz je w sklepach Mrówka i składach PSB, bardzo łatwy jest montaż klejem gipsowym
Masertiger

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Izolacje