Pompa ciepła czy solary

Re: Pompa ciepła czy solary

Postprzez Daro27 » 2016-05-19, 08:55

Ja mam kolektory Galmetu, mam nadzieję, że mi się szybko zwróci. Znajomy zachwalał. Zakup i montaż to spora inwestycja, ale jak narazie jestem zadowolony z efektui. Jak będę miał więcej kasiorki, to i pompę sobie kupie :D :P
Daro27

Odp

Google - reklama

Postprzez panpot » 2016-06-03, 13:56

Zwrot z inwestycji następuje po 7-8 latach. Koszt instalacji 1kW to około 5tyś zł.
panpot

Postprzez janek999 » 2016-06-13, 13:30

Jeśli chodzi o pompy ciepła to polecam te z firmy Galmet. Znajomy ma POMPY POWIETRZE - WODA DO C.W.U. I C.O. a ja mam POMPY ZIEMIA - WODA DO C.W.U. I C.O. Obie się naprawdę świetnie sprawdzają :) :) Poza tym to dobra, polska firma! :)
janek999

Postprzez panpot » 2016-06-20, 14:25

a cokolwiek więcej odnośnie pompy gruntowej? jaka moc, zużycie prądu itp? co do polskich producentów pomp gruntowych, to polecam http://vikersonn.eu/
panpot

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-06-23, 09:14

Witam!

My również mamy w ofercie zarówno pompy ciepła, jak i solary. Oferujemy pompy ciepła zarówno do ogrzewania chłodzenia jak i cwu, jak też te tylko dedykowane do produkcji ciepłej wody. Mamy również kompletne zestawy solarne do montażu.

Co polecamy? Wszystko zależy od charakteru obiektu, preferencji użytkowników. Są miejsca, gdzie instalacje solarne nie będą zdawały egzaminu w sposób zadowalający, za to pompa ciepła poradzi sobie znakomicie.

Co bym polecał? Zaprosić na obiekt specjalistę, opowiedzieć o oczekiwaniach a on z pewnością dobierze odpowiednie urządzenie i wykona cały system sprawnie i prawidłowo.
Polecam naszą bazę partnerów. http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html Oferują oni:
    Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji
    Określenie zapotrzebowania na ciepło/wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta
    Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada danemu zamierzeniu budowlanemu lub modernizacyjnemu
    Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności
    Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych
    Poglądowa kalkulacja potencjału oszczędności kosztów ogrzewania dzięki modernizacji
    Informacje dotyczące publicznego dofinansowania oraz wsparcia na etapie składania wniosków
    Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych nowej instalacji grzewczej
Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu!
KonsultantViessmann

Postprzez ASTRATELECOM » 2016-08-11, 18:52

Szanowny Panie,

wykonamy dla Pana kosztorys i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą jednej z największych polskich firm instalacyjnych ASTRA-TELECOM Grupa Inżynierska. www.astra-telecom.pl

Zapoznaj się również z inteligentnym systemem dla Twojego domu, mieszkania, hotelu, pensjonatu www.jlnx.eu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu,

575 309 817
ASTRATELECOM

Postprzez RafalCichocki » 2016-12-06, 09:51

panpot napisał(a):a cokolwiek więcej odnośnie pompy gruntowej? jaka moc, zużycie prądu itp? co do polskich producentów pomp gruntowych, to polecam http://vikersonn.eu/

Witam,

Nawiązując do tematu pomp ciepła do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej, chciałbym polecić gruntowe pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Dzięki wykorzystaniu gruntu jako dolnego źródła ciepła osiąga wskaźnik COP o wartości 4,8. Kompaktowe wymiary urządzenia oraz wbudowany zasobnik ciepłej wody gwarantują dodatkowo oszczędność miejsca. Warto dodać, iż na pompy ciepła marki Buderus może być przyznana gwarancja nawet do 5 lat. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji polecam odwiedzić stronę internetową: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez lucas33 » 2017-03-10, 08:06

W moim wypadku dobrze się współpracuje z firmą Sunex. Montujemy systemy solarne już dłuższy czas i na ich zestawach montażowych rzeczywiście prace idą najszybciej i też potem jesteśmy rzadko wzywani do jakiś poprawek, czy ewentualnego usuwania usterek. W przypadku zestawów do montażu innych firm, a zwłaszcza tych chińskich to często się okazuje że coś nie trzyma, ale nie wytrzymuje naporu wiatru i tak dalej.
lucas33

Postprzez Kiki44 » 2018-01-15, 09:27

Jeżeli chodzi o wykonanie instalacji solarnej bądź pompy ciepła to na swoim przykładzie mogę polecić firmę Ziterm (działają głównie w województwie Śląskim). To za co można ich wyróżnić to profesjonalne i indywidualne podejście do realizacji. Można wiec liczyć na dobre terminy, konkretną poradę i też dobre ceny elementów z ich sklepu. Potwierdzeniem tego też są certyfikaty i uprawnienia jakie posiadają. A instalacja oczywiście objęta jest ich gwarancją :)
Kiki44

Postprzez ame » 2018-01-17, 15:13

gwarancja ważna, rzecz. można wiedzieć ile lat? robiłem kiedyś rozeznanie i trafiłem da dosłownie kilku, którzy dają 10 letnią gwarancję, a to jest na prawdę sporo.
ame

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instalacje