Mieszkanie z piecykiem gazowym

Mieszkanie z piecykiem gazowym

Postprzez ola26 » 2013-05-25, 12:14

Czy mieszkanie w mieszkaniu z piecykiem gazowym jest bezpieczne. Moi znajomi szukaja mieszkania, ale takiego gdzie woda ciepła i ogrzewanie mieszkania będzie nie z piecyka bo się boją. Czy maja rację?
ola26

Odp

Google - reklama

Re: Mieszkanie z piecykiem gazowym

Postprzez Mycha » 2013-06-25, 15:01

Piecyk to ryzyko, gaz ulatuje i w każdej chwili może dojść do zaczadzenia...Ja raczej nie polecam piecyka w domu, jeśli masz innych wybór..
Mycha

Postprzez Kalia » 2013-07-31, 07:58

ola26 napisał(a):Czy mieszkanie w mieszkaniu z piecykiem gazowym jest bezpieczne. Moi znajomi szukaja mieszkania, ale takiego gdzie woda ciepła i ogrzewanie mieszkania będzie nie z piecyka bo się boją. Czy maja rację?

Oj to mit z czasow komuny jeszcze:) Moj narzeczony wlasnie ma w mieszkaniu piecyk na gaz (ogrzewa wode ciepla i mieszkanie takze). Jest to nowoczesny piecyk, z czujnikiem, ktory sam sie wylacza w razie czego. Sa robione przeglady itp itd. Zawsze mozna kupic dodatkowy czujnik gazu (od 10 zl najtansze sa) i go zamontowac.
Kalia

Postprzez Simon70 » 2013-07-31, 11:23

skoro w wielu polskich domach są gazówki to chyba bezpieczne. sam miałem junkera przez wiele lat, ale przyszedł czas na modernizację. teraz mam kellera na paliwo stałe.
Simon70

Postprzez green » 2013-10-20, 15:03

W przypadku mieszkania z piecykiem gazowym ryzyko zaczadzenia jest podobne jak w przypadku innych źródeł ogrzewania ponieważ czad powstaje w wyniku niepełnego spalania różnych paliw miedzy innymi takich jak drewno, olej, gaz,węgiel, ropa. Spowodowane jest to brakiem wystarczającej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania.Czytałam o tych zagrożeniach moim zdaniem trzeba montować czujniki czadu ze względu na swoje bezpieczeństwo.
green

Postprzez kimekshop » 2013-10-28, 14:55

Piecyk gazowy jest raczej bezpieczny jeżeli zamontuje go fachowiec. Jest to dobre rozwiązanie na ciepłą wodę pod prysznicem ponieważ nie trzeba specjalnie jej grzać paląc w piecu.
kimekshop

Postprzez raf236 » 2014-02-19, 21:55

Słuchaj mam trochę doświadczenia i uwierz mi gaz jest bezpieczny pod warunkiem ze robisz minimum raz na dwa lata przeglądy urządzeń i stosujesz użądzenia dobrych producentów. Polecam kocił dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania lub kondensacyjny np Junkres, Viessman choć obecnie wszycy producenci są na podobnym poziomie zaawasowania technologicznego. Sam mieszkam w mieszkaniu tego typu mam kociołek dwufunkcyjny i koszt cwu oraz co na miesiąc wychodzi wgranicach 100 zł. Jest tylko jedna wada przy kotle dwufunkcyjnym nie masz cyrkulacji. tzn jeżeli masz dalekko odsunięty punkt poboru wody np 5-6 m. musisz spuścić z całego tego odcinka wodę aby poleciała zimna. Poza ty nie ma czego się bać polecam PS pod warunkiem że sąsiedzi też się ogrzewają i nie musisz przez ściany ogrzewać też ich:P
mgr inż. Rafał Głażewski
Instalacje sanitarne / Technika diamentowa
www.glazewski.waw.pl
www.facebook/instalacjeglazewski
raf236

Postprzez skrobacz » 2014-04-09, 08:05

Od prawie 10 lat posiadam mieszkanie z piecykiem gazowym należące do spółdzielni, która co jakiś czas wysyła specjalistów, sprawdzających przepływ gazu oraz wentylację. W razie jakichkolwiek usterek informują mnie o istniejącym zagrożeniu, dzięki czemu czuje się bezpiecznie. Decydując się na zakup takiego mieszkania musisz pamiętać o wykonywaniu częstych kontroli oraz dobrym przepływie powietrza w pomieszczeniach.
skrobacz

Postprzez budzyn » 2015-06-09, 06:35

Potwierdzam, że instalacje gazowe są bezpieczne, jeżeli zamontują to specjaliści. W nas w budynku sprawą zajęli się http://instalacje-sanit-gaz.pl/instalacje-gazowe-w-budynkach-rzeszow/ i wszystko jest w porządku.
budzyn

Postprzez KonsultantJunkers » 2015-07-28, 06:07

Odpowiedni dobór urządzenia grzewczego i prawidłowa instalacja gwarantują jego sprawne i bezpieczne funkcjonowanie. Zainstalowane urządzenie również musi zostać uruchomione przez serwisanta z autoryzacją, po uprzednim sprawdzeniu i wyregulowaniu urządzenia. Jeśli chodzi o urządzenia marki Junkers należą one do jednych z najbezpieczniejszych na rynku. Regularnie serwisowane nie niosą ze sobą praktycznie żadnego ryzyka. Systematyczna konserwacja gwarantuje brak usterek wynikających ze zużycia poszczególnych części, minimalizuje ryzyko wystąpienia niespodziewanych awarii i wszystkich wiążących się z nimi konsekwencji.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers
KonsultantJunkers

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Instalacja gazowa