Jaki kocioł gazowy wybrać

Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez Dzejki » 2014-01-31, 19:35

Potrzebne mi informacje na temat kotłów gazowych, jaki kocioł gazowy wybrać do domu jednorodzinnego?
Czy ktoś z was może instalował w swoim domu taki kocioł i może poradzić co warto wybrać?
Avatar użytkownika
Dzejki
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2013-08-20, 18:53

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez Majsterkowicz » 2014-02-02, 20:55

Na pewno nie warto interesować si,e tanimi kotłami gazowymi jeśli potrzebujesz go do swoje mieszkania czyn nawet domu. Na użytek własny lepiej kupić coś lepszego, droższego - ja mam bosha (kondensacyjny) dałem za niego chyba 12 000 złotych ale warto było.

Nie kierujcie się też bajerami, których producenci tych tańszych kotłów gazowych potrafią dość sproo na wymieniać a nie są one przydatne.
Najważniejsze przy wyborze dobrego kotła gazowego to ile gazu potrzebuje na wytworzenie konkretnej ilości ciepła - a z tym to bardzo różnie bywa. Mój stary piec potrafił pobrać nawet ponad 1m/3 prawie 2. To chyba sporo nie?

Dlatego też postanowiłem go wymienić na nowego bosha i pobiera ze 2 razy mniej co rocznie przynosi mi prawie 4 000 złotych oszczędności. Tak więc naprawdę warto kupić kocioł o dobrej mocy grzewczej (trzeba pamiętać także żeby był dostosowany do powierzchni jaką ma ogrzać). Ten mój nowy posiada także czujnik temperatury na zewnątrz domu przez co sam dostosowuje ilość spalanego gazu do potrzeb, żeby nie spalać za dużo jeśli na dworze temperatura się podnosi
Majsterkowicz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2012-11-14, 07:22

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez raf236 » 2014-02-19, 21:22

Dobry kocioł gazowy to podstawa ponieważ daje około 25% oszczędności kosztów ogrzwania domu. Przedewszytki na kotle nie wolno oszczędzać. Jeżeli ktoś ci zapoponuje kocioł za zasobnikiem za 10 000 zł to odrazu bzdura!!!!!!!. Kocioł powinien być kondensacyjny z zasobnikiem płaszczowym oraz sterowaniem pogodowym i w pomieszczeniu. Musisz kierować się nie tylko ceną ale również serwisem orz jego dostępnością. Najlepszy serwis ma moim zdaniem JUNKERS. Ma również super sterowanie ale jest drogi . Alternatywą jest VIESSMAN jakość podobna cena niższa ale serwis ograniczony tzn muszisz mieć swojego serwisanta. Junkers ma infolinie dzwonisz i masz najbliższego. Przedeszyskim kocioł KONDENSACYJNY, ZASOBNIK PŁASZCZOWY, STEROWANIE POGODOWE I POKOJOWE o zapomnisz że masz kocioł (no podwarunkiem że listonosz zapomni ci dostwraczyć niski rachunek za gaz) :):):
mgr inż. Rafał Głażewski
Instalacje sanitarne / Technika diamentowa
www.glazewski.waw.pl
www.facebook/instalacjeglazewski
raf236
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-02-17, 07:31
Lokalizacja: Warszawa, Radzymin

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez KonsultantJunkers » 2014-09-03, 11:09

Witam,

Do domu jednorodzinnego mogę polecić kocioł kondensacyjny Junkers Cerapur Smart. Sterowanie kotłem odbywa się poprzez wielofunkcyjny panel Bosch Heatronic. Kocioł dostępny jest w 2 wersjach: wersja jednofunkcyjna w pełni wyposażona do współpracy z zasobnikiem c.w.u. oraz wersja dwufunkcyjna
z płytowym wymiennikiem c.w.u.. Dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej sprawność tego kotła wynosi aż 109%.

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Partnerem Handlowym Junkers,
Konsultant marki Junkers
KonsultantJunkers
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-09-03, 10:49

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez Berdek » 2014-09-17, 11:54

No, w Junkersach masz nawet sterowanie ogrzewaniem przez smartfona za pomocą JunkersHome - też mega wygodne rozwiązanie, gdy np. zostawiasz w domu dzieciaki z dziadkami czy same, jak większe. Przy czym wcale takie drogie nie są. Jaką masz powierzchnię tego domu?
Berdek
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2013-08-22, 02:27

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez KonsultantJunkers » 2014-12-22, 12:49

Możliwości wspomnianej wyżej aplikacji JunkersHome są dość szerokie. JunkersHome pozwala na mobilną kontrolę i sterowanie domowym systemem ogrzewania za pomocą smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu, WiFi lub sieci GSM. Możliwa jest także komunikacja on-line z automatyką sterującą gazowym kotłem kondensacyjnym i obiegami grzewczymi, czyli swobodne programowanie żądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz trybu pracy ogrzewania. Aplikacja współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w automatykę Bosch Heatronic 3 lub 4. Dodatkowo użytkownik ma dostęp do informacji o stanie pracy kotła grzewczego, ewentualnych usterkach (wraz z podaniem kodu usterki), temperaturach wewnątrz i na zewnątrz budynku, a w przypadku zastosowania systemu kolektorów słonecznych, do informacji o aktualnym uzysku solarnym oraz do danych historycznych.

Aplikacja współpracuje z telefonami opartymi o system Android i iOS (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bosch.tt.junkers&hl=pl oraz https://itunes.apple.com/pl/app/junkershome/id463263291?mt=8).

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers
KonsultantJunkers
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-09-03, 10:49

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez roboczogodzina » 2015-01-15, 08:40

Ja mam kocioł dwufunkcyjny Termet, który kupowałem wraz z regulatorem temperatury w instalacjeceramika.mazowsze.pl. Kocioł ma moc 24k i do domu w zupełności wystarcza. Drugim piecem jest kocioł na paliwo stałe Zębiec. Dwa rodzaje ogrzewania dają radę, nawet w czasie największych mrozów.
roboczogodzina
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2013-04-10, 06:50

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez alfaomega » 2015-01-29, 10:04

byc moze Kołton ma też kotły gazowe, trzeba sprawdzic w ofercie. producent dobry wiec ja bym tam szukał na Twoim miejscu bo by the way od kołtona mam kociol na eko groszek wiec wiem, co mowie xD
alfaomega
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-04-17, 12:40

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez NatalkaKoper » 2015-01-29, 11:47

Jakiegoś Junkersa.
Sprawdzone, oszczędne i bardzo wydajne kotły.
http://comperio.cal.pl/porownanie-telefonow.html
Avatar użytkownika
NatalkaKoper
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2015-01-29, 11:23

Re: Jaki kocioł gazowy wybrać

Postprzez vladimir » 2015-03-11, 11:35

Junkersy są bardzo dobrymi kotłami. Moja siostra teraz kupowała kocioł Junkersa Ceraclas do ogrzania małego domku jednorodzinnego. Kupowała w hydrobud24.pl/sklep. Sprzedawca pomógł jej wybrać odpowiedni kocioł biorąc pod uwagę specyfikę domu. W zasadzie jak się dobry sprzęt dobierze i ma się serwis na miejscu to wszystko jest ok. Junkres ma dobre produkty.
vladimir
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2015-02-14, 17:03

Następna strona

Powrót do Instalacja gazowa



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość