Czy ogrzewanie gazowe jest drogie?

Re: Czy ogrzewanie gazowe jest drogie?

Postprzez hutnik » 2017-01-23, 21:24

a ja powiem tak, posiadam ogrzewanie gazowe w domku. Jak to wychodzi cenowo - nie wiele więcej niż ogrzewanie węglem czy innym paliwem stałym. Jeżeli ma się dobrą instalację, piec kondensacyjny który dobrze rozprowadza ciepło, do tego stałego dostawcę dobrej jakości gazu to koszty są naprawdę porównywalne. Do tego jest czysto, nie trzeba nosić drewna czy węgla, więc jest komfort. Ja dzierżawie zbiornik od AmeriGas, wiem że jest bezpiecznie bo mi to serwisują i przeglądają.
hutnik

Odp

Google - reklama

Postprzez brunon » 2017-03-30, 21:50

Zależy też jaką masz ofertę, my mamy u amerigas płatność comiesięczną i płacimy wg zużycia, więc też co miesiąc kontrolujemy ile wykorzystujemy i na co mniej więcej. Potrafimy już na tym oszczędzać
brunon

Postprzez mazi88 » 2017-04-26, 16:13

z tego co się orientowałem kiedyś to ogrzewanie gazem do najtańszych nie należy. Lepiej zainwestować np w pompę ciepła czy biomasę.
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2017-05-16, 09:03

Witam,

Dokładnie. W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej polecam wybór pompy ciepła, ponieważ jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie w porównaniu do kotła zasilanego gazem LPG. Wysoka cena samego paliwa LPG oraz dodatkowe opłaty związane z dzierżawą zbiornika powodują, że jest to jedno z najdroższych w eksploatacji rozwiązań na rynku. Wybór instalacji grzewczej jest inwestycją na wiele lat, więc poza kosztami zakupu i montażu wybranego rozwiązania warto zwrócić także uwagę na koszty eksploatacyjne. Koszty eksploatacji pompy ciepła są na niższym poziomie w porównaniu do kotła węglowego.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/gruntowe/
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,

Postprzez KonsultantViessmann » 2017-05-19, 08:12

mazi88 napisał(a):z tego co się orientowałem kiedyś to ogrzewanie gazem do najtańszych nie należy. Lepiej zainwestować np w pompę ciepła czy biomasę.

Witam !

Polecam skorzystać z naszego kalkulatora kosztów ogrzewania, który możesz pobrać z linku poniżej. Wszystkie parametry dotyczące cen energii możesz wpisać indywidualnie, tak aby w jak największym stopniu oddać rzeczywiste warunki eksploatacyjne.

https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/Informacje-dla/Projektanci/01%20Kalkulator%20kosztow%20ogrzewania%2002_2017.xlsx/_jcr_content/renditions/original.media_file.download_attachment.file/01%20Kalkulator%20kosztow%20ogrzewania%2002_2017.xlsx

Pozdrawiam !
KonsultantViessmann

Postprzez EkspertGASPOL » 2017-08-25, 11:21

mazi88 napisał(a):z tego co się orientowałem kiedyś to ogrzewanie gazem do najtańszych nie należy. Lepiej zainwestować np w pompę ciepła czy biomasę.

Dzień dobry,

Ogrzewanie gazem ziemnym lub gazem płynnym (LPG) jest co prawda droższe od spalania paliw stałych, ale różnica ta nie jest tak znacząca, jeśli weźmie się pod uwagę liczne zalety jakie ma stosowanie gazu płynnego lub ziemnego. Kocioł gazowy jest bezobsługowy i cechuje się wyższą efektywnością niż kotły węglowe. Samo spalanie gazu jest czyste, więc pomieszczenie kotłowni można wykorzystać również do innych celów (pralnia, suszarnia). Wiąże się to również ze znacznie niższą emisją zanieczyszczeń do atmosfery. Według naszych obliczeń koszt ogrzewania gazem płynnym dla budynku o powierzchni 120m2 jest niewiele wyższy w porównaniu do kosztów ogrzewania za pomocą ekogroszku.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA
EkspertGASPOL

Postprzez mazi88 » 2017-09-25, 19:13

ale z tego co się słyszy to coraz więcej miast wprowadza zakaz ogrzewania węglem więc trzeba szukać innych rozwiązań. Ja gdybym miał się decydować na ogrzewanie to wybrałbym pompę ciepła.
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2017-11-02, 09:41

Witam,

Wybór pompy ciepła jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na praktycznie całkowite ograniczenie emisji zanieczyszczeń, ponieważ w jej pracy nie zachodzi zjawisko spalania. Jest to również jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów eksploatacji. Praca pompy ciepła jest całkowicie bezobsługowa oraz nie wymaga wydzielenia oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz budowy kominów spalinowych.
Zachęcam do zapoznania się z pompami ciepła z rodziny Supraeco marki Junkers. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez Krzysiekkk » 2017-12-01, 01:50

pól roku temu wymieniłem stary kocioł na MPX Compact od De Dietricha i spadły mi koszt o jakieś 20 nawet do 30%.
Myślę ,że duże oszczędności daje nowa technologia i de dietrich sobie tu świetnie radzi. Na ceny z gazu z rynku i tak nie mamy wpływu.
Krzysiekkk

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Instalacja gazowa