Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Postprzez narcyz » 2016-02-05, 10:29

Czesc wszystkim. Od pewnego czasu zastanawiam sie czy nie zainwestowac w panele fotowoltaiczne w swojej firmie. Wiem ze jest zamieszanie z ustawą o OZE i jeszcze chwile czekam z decyzja ale jestem mocno zainteresowany tematem. Czy ktos z was ma panele - niekoniecznie w firmie i moze cos wiecej mi powiedziec na ten temat?
narcyz

Odp

Google - reklama

Re: Panele fotowoltaiczne

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-02-05, 11:37

Witaj!

Instalacja dla firmy - jak najbardziej, z tym że to, na co możesz liczyć inwestując dzisiaj w instalacje fotowoltaiczne zależy od ich mocy.
Zależy Ci na taryfach gwarantowanych, czy na net meteringu?
Z tym, że trzeba mieć na uwadze to, że w tym momencie jest małe "zamieszanie" z net-meteringiem czyli rozliczeniami netto za energię pobraną i oddaną do sieci.
Inwestor będący przedsiębiorcą nie może korzystać z net meteringu. Jest to pewne zapętlenie przepisów wynikający z ostatniej nowelizacji ustawy.
Ale oczywiście miejsmy nadzieję, że w najbliższym czasie wszystko się wyjaś dotyczy instalacji do 40 kW - nie wiem o jakiej Ty myślisz. Na dachu? Na gruncie?
KonsultantViessmann

Postprzez mirekk » 2016-02-10, 10:59

Cześć. Ja też się zastanawiałem dość długo czy rzeczywiście jest sens inwestować w panele. Jestem właścicielem takiego zakładu, w którym produkujemy różne okucia i mamy spory budynek. Kiedyś gdzieś trafiłem na informacje o fotowoltaice i tak trochę mnie ten temat wciągnął. Teraz już jestem po jakichś wstępnych wycenach i jak na razie jestem zdecydowany na taką firmę z Krakowa Elve. Dali mi sensowne warunki i myślę, że mogę tyle zainwestować. Jak się bardziej wyklaruje sytuacja to dam znać kogo wybrałem i jak działa instalacja.
mirekk

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-02-11, 11:37

Fajnie, a na jaki system wsparcia się zdecydowałeś? Bierzesz jakieś dofinansowanie? Duża będzie instalacja?
KonsultantViessmann

Postprzez ASTRATELECOM » 2016-08-11, 18:56

Szanowny Panie,

wykonamy dla Pana kosztorys i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą jednej z największych polskich firm instalacyjnych ASTRA-TELECOM Grupa Inżynierska. www.astra-telecom.pl

Zapoznaj się również z inteligentnym systemem dla Twojego domu, mieszkania, hotelu, pensjonatu www.jlnx.eu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu,

575 309 817
ASTRATELECOM

Postprzez andy » 2016-09-01, 12:16

A ja to się dzisiaj strasznie zaskoczyłam.... nie wiedziałam, że tak można żerować na przyszłych inwestorach... rozumiem marża, chęć zarobku, ale żeby niby w abonamencie sprzedawać instalację dwa razy drożej!

Zobaczcie sobie: http://globenergia.pl/abonament-na-fotowoltaike-dziekuje-nie-przeplacam/
i uważajcie.....
andy

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Instalacja elektryczna