Jaki jest koszt przyłącza prądu

Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez Budek » 2014-01-30, 07:33

Jaki jest koszt przyłącza prądu do domu jednorodzinnego?
Zaznaczam to, że w odległości 20 m od domu nie mam słupa - czy będzie trzeba go podciągać i czy to ja zostanę za to obciążony kosztami?
Budek
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2013-05-23, 06:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez Wojtas » 2014-01-30, 09:53

To w takim razie w jakiej odległości masz dom od najbliższego słupa? To może być ważne.
Jeśli chodzi o dłuższe dystanse rzędu kilku kilometrów, to bywa różnie. Czasem zdarza się, że gmina da dotację, albo za darmo postawi ze 2 - 3 słupki. Bo ogólnie słyszałem, że to jest drogie i przeciągnięcie takiej trakcji to nawet 30 000 zł za 100 metrów (nie słyszałem tego z pewnego źródła, więc to tylko luźna informacja).

Jeśli chodzi o połączenie nieruchomości do słupa, czyli do linii energetycznej, to wyczytałem, między innymi tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2215731.html że to kwestia około 3000 zł zł jeśli mówimy o przyłączy napowietrznym. I ja faktycznie coś koło tego płaciłem, z tym że słupa miałem praktycznie po drugiej stronie ulicy, to może z 15 metrów tam było.

Co do opcji podziemnej, to przesadzają tam, że kosztuje to 6000 zł. Fakt, kable są drogie, ale dołek można wykopać samemu. Mam znajomego na mini koparce, to taki dołek wykopałby mi za koszt ropy i jakaś dobra wódka :)
Następna sprawa to koszty okablowania. Ludzie nie wiedzą, że wiele rzeczy można kupić samemu, a później tylko elektryk przypina i podbija pieczątkę. Oni Wam będą czasem kombinowali, że to się tak nie da, że oni pracują na własnych akcesoriach itd. Nie słuchajcie. Jak się nie podoba, to elektryków w samej Warszawie są tysiące.
Wojtas
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2014-01-27, 18:44

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez NNik » 2015-09-03, 13:59

Myślę, że zależy od konkretnego elektryka? A skąd jesteś? Jeżeli z Krakowa lub okolic to możesz się zwrócić do nich http://www.elektryk-krakow.pl/oferta Słyszałam, że są naprawdę dobrzy :)
NNik
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2015-08-05, 17:40

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez JacekB » 2015-10-29, 22:43

Wydaje mi się, że pytasz ile będzie kosztować wykonanie przyłącza na działkę. Takie info tylko dostaniesz z lokalnej energetyki, bo to oni mogą u Ciebie doprowadzić prąd do skrzynki. I nie zawsze to idzie od najbliższego, widocznego słupa. Może przecież być w ziemi zakopany odpowiedni kabel.
JacekB
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2015-02-22, 13:34

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez ugworda » 2015-11-26, 19:29

Ja podczas robienia przyłącza miałem wybór: podłączenie w linii ogrodzenia lub na ścianie budynku - kabel ziemny. Oczywiście wybrałam to pierwsze. Zarówno ze względu na estetykę jak i brak możliwości izolacji skrzynki na murze. Wyszło na to, że kupiłem odpowiednią szafę energetyczną na http://erabox.pl/ i wykonano mi profesjonalnie przyłącze w linii ogrodzenia. Muszę przyznać, że jest to bardziej estetyczne rozwiązanie, bo nie ma ingerencji w elewację budynku.
ugworda
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-11-17, 10:27

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez karolinamm » 2016-05-13, 08:20

Sporo informacji na ten temat znalazłem na branzaelektryczna.pl bardzo dobry branżowy portal. Zajrzyj sobie.
karolinamm
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2016-04-04, 08:47

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez Rommark » 2016-10-20, 09:56

Bardzo ciężko jest to stwierdzić, bo o ile same materiały spokojnie możesz zamówić w sklepie internetowym to nie wiem ile wyniesie koszt podłączenia przez energetykę do Twojej działki. Takich szczegółów warto już dopytać bezpośrednio u źródła.
Rommark
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2016-10-20, 09:42

Re: Jaki jest koszt przyłącza prądu

Postprzez Burt » 2019-08-05, 17:47

NO teraz koszty prądu są oszałamiające :p Dlatego zmieniliśmy dostawcę na pulsar energia i rachunki powinny być mniejsze :)
Burt
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-10-23, 21:09


Powrót do Instalacja elektryczna



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość