Jak poprawnie zrobic wylewki?

Jak poprawnie zrobic wylewki?

Postprzez Bundaberg » 2017-09-19, 17:54

Hey, od kwietnia razem z mężem walczymy z budową wymarzonego domu. Napisałam "Walczymy", ponieważ każdy etap budowy to dla nas coś nowego - ani ja, ani mój mąż nie posiadamy wiedzy budowlanej. Dlatego też przeglądamy różne poradniki w internecie, czytamy blogi i fora budowlane. Jestem teraz na etapie wylewek, a na http://betonnadom.pl/porady-wykonawcze/najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-betonu/wylewka-betonowa-jak-ja-zrobic znalazłam ciekawe porady. Co o nich sądzicie? A może macie jakieś własne sugestie?
Bundaberg

Odp

Google - reklama

Re: Jak poprawnie zrobic wylewki?

Postprzez HalabisArchitektura » 2017-09-26, 01:50

Przyjmijmy że fundamenty są zasypane i zagęszczone, na nich chudziak (chudy beton) i posadzka zbrojona ... do tego miejsca różnie to może wyglądać.

Od tego miejsca dajemy następujące warstwy.
Izolacja przciwwilgociową -folia 2x, na zakład, z wywinięciem na ściany
Styropian twardy, posadzkowy, z 20cm, najlepiej w 2 warstwach po 10cm na zakład.
Izolacja przciwwilgociową -folia 2x, na zakład, z wywinięciem na ściany

Teraz szlichta!
Zakładam że będzie zbrojona siatką stalową, którą trzeba rozłożyć na zakład 1 oczko i związać co drutem wiązałkowym.
Pianka dylatująca po obwodzie.
Zaznaczamy poziom podłogi. Przygotujcie sobie listwy startowe, idealnie wypoziomowane. Pomiędzy listwy układamy mieszankę betonową, dociskając pacą, nadmiar ściągamy łatą. Wyciągamy listwy i wypełniamy ubytek.

Warto polać wodą co kilka dni, bez tworzenia kałuż.
Beton po 21 dniach będzie gotowy. Przez ten czas odpoczywajcie :)

POWODZENIA :!:

wiktor@halabisarchitektura.pl

Pozdrawiam
HalabisArchitektura

Re: Jak poprawnie zrobic wylewki?

Postprzez alek » 2018-01-28, 16:36

Wykonaniem wylewek i hydroizolacją zajmuje się m.in. Erger z Wieliczki. Firma bardzo solidna, z dużym doświadczeniem, my sobie ich chwalimy. Szybko i sprawnie wykonali robotę, cenowo tez nie przesadzają.
alek

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Fundamenty i piwnice