Ile cementu na 1m3 betonu B20

Ile cementu na 1m3 betonu B20

Postprzez Majeranek » 2014-01-31, 20:05

Ej słuchajcie powiem szczerze nie mam zielonego pojęcia a pytanie kieruje w imieniu mojego wuja, szczerze mówiąc ja nie wiem co to jest ten beton B20. Ale jeśli ktoś z was zna odpowiedż an ten temat to bardzo proszę o odp:)
Majeranek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-01-31, 18:24

Re: Ile cementu na 1m3 betonu B20

Postprzez MajsterZbigniew » 2014-02-03, 10:10

Chyba jesteś kobietą ;) (Oczywiście nie dyskryminując kobiet, bo moja żona spokojnie mogłaby iść na majstra, bo jest tak obcykana w sprawach remontowo budowlanych, że ja się czasem wstydzę ;) ).

Nie wiem po co To Twojemu wujowi, bo takie rzeczy przydają się np. w budownictwie przemysłowym, ale cholera wie - może przygotowuje się do jakiegoś egzaminu.

Ok. Zacznijmy od betonu b20. To oznaczenie, które pokazuje klasę betonu, a dokładnie wytrzymałość betonu na rozciąganie (ściskanie, na przykład walca).

Co do tych klas wytrzymałości, to można sobie zerknąć tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Beton i mamy fajną tabelkę, która to ładnie przedstawia.

Co do cementu, to proponują około 400 kilo cementu, do tego około 600 kilo piachu, 1300 kg żwiru i 190 litrów wody. Co do żwiru to trzeba się też dowiedzieć jakie beton ma mieć przeznaczenie, bo rozmiar żwirku będzie zmieniał konsystencje mieszanki.

To są ogólne proporcje, które mimo wszystko mogą być modyfikowane w zależności od przeznaczenia. Ja podaję tylko wiedzę teoretyczną, bo na budowach na których pracowałem, nigdy się nie spotykałem z takimi zasadami. Są proste kwestie związane z proporcjami cementu, piasku i wody i to już masz we krwi po 5 latach ;)
MajsterZbigniew
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2014-01-24, 11:37


Powrót do Fundamenty i piwnice



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość