Fundamenty pod drewniany garaż

Fundamenty pod drewniany garaż

Postprzez mattfix » 2017-06-05, 15:13

Witam planuje postawić drewniany garaż 5x7m wys ok 4,8m . Pionowe belki drewniane 15x15cm o wysokości ok 4m. Poźniej obite płytą osb a następnie ocieplone styropianem. W garażu będzie stał podnośnik dwukolumnowy.
Teraz pytanie: jaki fundament? Nie mam zbyt pojęcia na temat budowy. Pod podnośnik trzeba wylać wylewke min 30cm betonu b30 - tak zalecają producenci podnośników. Myślałem wypożyczyć świder spalinowy ze świdrem o średnicy 30cm, nawiercić otwory po obwodzie garażu na głębokość 1,2m w odstępach co metr oraz je za zbroić 4 pręty zbrojeniowe fi10.
Do tego dwa otwory o średnicy 70cm centralnie w miejscu w którym w przyszłości będzie stał podnośnik.
Po obwodzie zrobić szalunek z desek.
Następnie zamówić beton b-30 gruszką z pompą i wylać to w cholere, tak minimum te 30cm samego betonu.
Czy to wytrzyma? Nie podsadzi wylewki na mrozach?
Czy mozna w ten sposób wgl robić fundamenty? Tzn zalanie słupków fundamentowych wraz z wylewką grubości min 30cm w tym samym czasie ?
Czy beton b-30 można użyć do fundamentu?
Pod tą wylewkę dać piachu i zagęścić?

Jeżeli cały plan nie nadaje sie do niczego to proszę Was o inną propozycje zrobienia fundamentu.. Został mi niecały miesiąc do rozpoczęcia budowy.
mattfix
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-06-05, 14:57

Re: Fundamenty pod drewniany garaż

Postprzez czaroslaw33 » 2017-08-01, 06:55

albo może wybierz gotowego blaszaka :)
czaroslaw33
 
Posty: 500
Dołączył(a): 2015-08-23, 18:41


Powrót do Fundamenty i piwnice



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości