Zakup mieszkania - wykończenie

Zakup mieszkania - wykończenie

Postprzez Radia » 2014-02-12, 13:21

Mam do Was pytane, na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania w stanie surowym?? Jakie macie doświadczenia?? Przymierzam się do zakupu i potrzebuję wskazówek, żeby nie kupić "kota w worku", bo z tego co czytam na forach to wiele usterek widzi się dopiero po czasie. P.s ktoś z Was słyszał coś na temat dewelopera tetnoski albo salwator? Z góry dzięki za odpowiedź.
Radia

Odp

Google - reklama

Re: Zakup mieszkania - wykończenie

Postprzez Azur » 2014-02-12, 13:26

A co konkretnie potrzebujesz wiedzieć na temat tych deweloperów? W necie znajdziesz zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Trzeba je wypośrodkować. Ja mieszkam przy ul. Lea, mieszkanie kupione wlasnie od tetnowskiego...szczerze to naczytalem sie wielu dziwnych opini przed kupnem. Na chwile obecna to moge powiedziec, ze jest ok. Male usterki sie pojawiaja, ale po zgloszeniu szybko sa usuwane.

A co do zakupu mieszkania to najlepiej jeżeli na ogladanie wybierzesz się z jakimś fachowcem. Na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę: gładź na ścianach, pęknięcia, doszlifowanie parapetu, szyby, okna...
Azur

Postprzez Radia » 2014-02-12, 13:33

Tak ogólnie chciałam poznać opinie mieszkańców... słyszałam o różnych podtopieniach, zbytniej wilgoci w mieszkaniach, itd...akurat mnie nie interesuje osiedle lea tylko to http://www.tetnowski.pl/oferta,16/wroclawska-80,468.html ...ale dzieki za opinie, bo przecież to ten sam deweloper. A może coś słyszałeś o magnoli?

P.s a masz może dobrego fachowca do polecenia?? też oglądałeś mieszkania z kimś?
Radia

Postprzez Azur » 2014-02-12, 13:59

Niestety nie słyszałem i nie pomogę. Natomiast jeżeli chodzi o "podtopienia" to tyczyło się to osiedla Lea - też czytałem o tym na forach.Natomiast od momentu zamieszkania to ja nic nie zaobserwowałem...w sumie mieszkam od kilku miesięcy. Ciężko mi powiedzieć czy to prawda czy nie. Moi sąsiedzi również nic na ten temat nie mówili ;)... a co do fachowca to napisz na prv ;)
Azur

Postprzez Radia » 2014-02-12, 14:06

Ok, dzięki!! :*
Radia

Postprzez rachella » 2016-11-10, 10:52

Przede wszystkim wybieraj doświadczonego dewelopera, solidnego. Oczywiście warto się kierować opiniami innych, ale tak naprawdę wszystko w twoich rękach. Ja kupowałam mieszkanie od Activ Investment i dobrze się przygotowałam do kupna. Przede wszystkim sprawdziłam jak długo istnieje ta firma i Activ Investment buduje od 20 lat, mają w tym ogromne doświadczenie, korzystają z najnowszych technik i materiałów budowlanych. Zawsze byli terminowi i oddawali inwestycje na czas. Rozmawiałam z mieszkańcami, którzy kupowali od nich mieszkanie. To chyba najlepszy sposób na opinie z pierwszej ręki. Kto może powiedzieć więcej niż osoby które już mieszkają. To jest poważna decyzja i naprawdę warto samemu wykazać inicjatywę, tak żeby później nie żałować. Ja nie żałuje i mam swoje wymarzone mieszkanie.
rachella

Postprzez Lenka88 » 2018-04-04, 10:22

Jeśli chodzi o dobrego i sprawdzonego dewelopera to ja od siebie polecam tę firmę http://pcg.pl/inwestycja/primera/. Swoje mieszkanie kupowałam u nich i jestem do tej pory bardzo zadowolona. Wszystko rzeczywiście wyglądało tak jak w ofercie, a formalności zostały bardzo szybko załatwione.
Lenka88

Postprzez Albercik23 » 2018-05-22, 07:47

Przede wszystkim weź prospekt od dewelopera, poza tym pamiętaj o tym, że to że weźmiesz klucze to jeszcze nie wszystko, w związku z czym zadbaj o odpowiednią rezerwę finansową na wykończenie. Najlepiej wylicz sobie koszty jakie będziesz musiał ponieść, a potem dołóż jeszcze ze 30 procent. ;) No i pamiętaj, że umowę przedwstępną z deweloperem możesz negocjować i czasem naprawdę warto to robić. ;) Wejdź sobie tak swoją drogą na stronkę https://www.krn.pl/ - tam będziesz mógł porównać oferty, czasem podobne mieszkania się kosmicznie różnią cenowo.
Albercik23

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ogólne forum budowlane