Zagospodarowanie dużego ogrodu

Zagospodarowanie dużego ogrodu

Postprzez mirash » 2016-04-24, 20:55

MAcie jakieś sprawdzone pomysły? Mam taką sporą działkę pod łodzią, ogród ma około 200 metrów kwadratowych. Mam w planach oczko, przydało by się jeszcze trochę roślinności. Drzewa i krzewy może? Co sądzicie?
mirash

Odp

Google - reklama

Re: Zagospodarowanie dużego ogrodu

Postprzez marlea » 2016-08-01, 21:43

A może skorzystać z pmocy projektanta? To fajna opcja. Moim zdaniem powinieneś pojechać do szkółki końca, jest w Zgierzu. Mają tam spory wybór drzew i krzewów, na pewno pomogąci coś wybrać, żeby było ładnie i praktycznie, bo wiadomo, że pielęgnowanie takiego ogrodu kosztuje …. Sporo czasu :)
marlea

Postprzez vladimir » 2016-09-28, 20:10

Na pewno roślinność nada charakteru. Natomiast trzeba też zadbać o pozostałe elementy, np. kostkę brukową, płyty chodnikowe, zamontować jakieś fajne palisady. To wszystko sprawy, że po prostu ogród nabierze charakteru też
vladimir

Postprzez lightandshade » 2016-10-07, 08:26

Im większa przestrzeń, tym większe pole manewru. To się chyba nazywa klęska urodzaju ;) A całkiem serio, to możliwości na aranżację takiej przestrzeni jest mnóstwo. Popieram sugestię, by zasięgnąć rady specjalisty. Projektanci zwykle ogarniają dość sprawnie nawet ogrody o sporym metrażu, zresztą tacy ludzie mają wyobraźnię, której nam często brakuje. A jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na projektanta, to poszukaj inspiracji w necie. Jest wiele przykładów aranżacji DIY czy nawet profesjonalnych, które można własnym sumptem zaadaptować u siebie. Poza roślinami nie zapomnij o elementach małej architektury, postaw może jakąś fajną altanę. Jeśli masz zacięcie do rękodzieła pomyśl o prostych dekoracjach. Zwykły sznur jutowy z muntech24 pozwoli Ci wykonać jakieś nieskomplikowane plecionki, wyglądają bardzo "eko", a to teraz w modzie i super komponuje się z ogrodem. Mi zawsze podobają się takie łukowate pomosty drewniane nad oczkami wodnymi i jutowe dekoracyjne "girlandy" wzdłuż nich. Opcji jest bardzo dużo. Kombinuj, a jak wolisz mieć wszystko od a do z, to zamów projektanta.
https://e-armet.pl/
lightandshade

Postprzez hutnik » 2016-11-24, 12:25

Zdecydowanie duża działka to wyzwanie przy zagospodarowaniu.Mnie na dużych terenach bardzo podobają się takie donice z firmy komserwis w środku jakaś bujna zieleń. Można z tego zrobić taki kącik wypoczynku i relaksu. Można też fajne ogrodzenie zrobić, jeżeli ktoś lubi nowoczesność.Ja nie jestem za wynajmowaniem architekta dlatego, że to już nie będzie nasze, takie jak sobie sami wymarzyliśmy, zaplanowaliśmy. Ale to tylko moje zdanie, jestem raczej bardzo samodzielny :O
hutnik

Postprzez Grazyna22 » 2016-12-15, 10:29

Fajnie mieć duży ogród, ja mam niestety niewielki, a pomysłów na to jakie rośliny w nim posadzić mnóstwo. Bardzo podobają mi się gatunku z sklepu: http://www.podkarpackiesady.pl . Bratowa tam zamawia do swojego ogrodu i bardzo sobie chwali. Ja na wiosnę też skuszę się na jakieś byliny i trawy ozdobne.
Grazyna22

Postprzez tolek6786 » 2018-03-26, 00:44

Nie zastanawiaj się sam nad wszystkim tylko inwestuj w projekt. Też długo się zastanawiałam, ale w końcu zadecydowałam i nie żałuję. A to wszystko jest zasługą firmy warszawskie-ogrody.pl, która posiada najnowocześniejsze metody tworzenia projektów.
tolek6786

Postprzez Marika34 » 2018-03-29, 17:19

W dużym ogrodzie można sobie pozwolić na jacuzzi zewnętrzne, naprawdę świetnie to wygląda https://wannaogrodowa.pl/realizacje/. Gdybym miała większy teren przed domem to sama bym chętnie o czymś takim pomyślała. Podgrzewana woda, muzyka w tle i odprężający wieczór gotowy ;)
Marika34

Postprzez Irena72 » 2018-06-11, 09:43

Można skorzystac z usług projektanta czemu nie,ale ja mam dosyć duży ogród i sama go urzadziłąm.Pod płotem posadziłam iglaki ,w jednej części pod domem i w środku zrobiłam skalniaki z wieloletnimi roślinami,oddzieliłam je elementami skarpowymi i palisadami z firmy Joniec,mają bardzo ciekawe wzory. Te skalniki pod domem oświetliłam lampami elewacyjnymi też tej samej firmy. W środku ogrodu mam basem wkopany ,okostkowany i ogrodzony palisadami,tymi samymi co skalniaki.Reszta to posiana trawa.Myślę jeszcze o oczku wodnym,ale to za rok ;-)
Irena72

Postprzez BataBata1985 » 2018-06-18, 09:02

Mi bardzo podobają się rośliny w ogrodzie od krzewów po drzewa owocowe...ale oczywiście nie przesadzając z ich ilością. Kilka dni temu zrobiłam zamówienie w iglaki.agro.pl i zamówiłam kilka cyprysików, żywotników o kosodrzewinę. Już kilka razy mialam okazję kupować od nich i rośliny bardzo ładnie rosły.
BataBata1985

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ogólne forum budowlane