Wychłodzony nieczynny komin spalinowy - izolacja komina

Wychłodzony nieczynny komin spalinowy - izolacja komina

Postprzez pamel13 » 2016-01-20, 12:36

Witam, piszę odnośnie problemu wychłodzonego komina, otóż gdzieś w ścianie są nieszczelności i zimne powietrze wieje po nogach oraz udach przy oglądaniu tv z komina w którym cofa się zimne powietrze w dół (do piwnicy). Jest to komin spalinowy 4-ro otworowy nieczynny - pytanie - jak zatkać owy komin żeby był w 100% szczelny. Myślałem żeby zaklinować otwory styropianem na długości ok. 1m, zapiankować nieszczelności oraz przykryć komin zbitymi dechami i obłożyć ten element blachą, a w piwnicy zapiankować otwory do czyszczenia komina. Poniżej przesyłam zdjęcia. Dodam że jest to blok mieszkalny - piwnica, parter, 1 i 2 piętro. Komin spalinowy się sypie bo już wyciągnąłem z kratek do czyszczenia w piwnicy 4 cegłówki. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Zdjęcia na linku - http://www.forumbudowlane.pl/vt/59744/0/wychlodzony-nieczynny-komin-spalinowy-izolacja-komina#362212
pamel13

Odp

Google - reklama

Re: Wychłodzony nieczynny komin spalinowy - izolacja komina

Postprzez wiola438 » 2016-06-20, 06:59

Współczuję, bo problem niefajny. U siebie mam teraz komin systemowy BRATA Uniwersal, który ma zainstalowaną izolację termiczną wokół wkładu ceramicznego. To działa w dwie strony. Ciepło spalin nie ogrzewa mi niepotrzebnie ścian, a do środka nie przenika zimno, kiedy komin nie jest używany. Przyszłe pokolenia nie będą miały takiego jak ty problemu, nawet jak przestaną używać tego komina.
wiola438

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ogólne forum budowlane