Opinia o pompie Omnigena – nie polecam.

Opinia o pompie Omnigena – nie polecam.

Postprzez slawekss » 2014-04-14, 13:46

W dniu 29.06.2016 zakupiłem w firmie INSTALL, zajmującej się urządzeniami grzewczymi i sanitarnymi, pompę głębinową Omnigena SKM-150. Pompa miała służyć do pompowania wody ze studni głębinowej do budynku. Po około 8 miesiącach użytkowania zaczęła wybijać zabezpieczenie termiczne (bezpiecznik). Została zdemontowana przez hydraulika który ja montował i odwieziona do sklepu na reklamację. Po wysłaniu do macierzystego serwisu firmy Omnigena zaczęły się schody…
Pierwsza odpowiedź firmy PPH Omnigena zarzucała brak stosownych dokumentów gwarancyjnych (dostarczyliśmy wraz z pompą kopię gwarancji i kopię faktury na zakup pompy). Stwierdzono brak oryginalnej gwarancji i brak pompy na fakturze zakupu. Było to kompletną bzdurą. Na fakturze zakupu była rzeczowa pompa a karty gwarancyjnej użytkownik nie musiał dostarczać – wystarczy dowód zakupu.
Po naszej odpowiedzi i interwencji sklepu w którym pompa była zakupiona, już te dokumenty były ok. i nie trzeba było dostarczać oryginalnej gwarancji. Druga odpowiedź firmy Omnigena już dotyczyła niewłaściwej eksploatacji pompy. Według serwisu powinna pompować wodę krystalicznie czystą, a najlepiej nie pompować jej w ogóle tylko leżeć w gablocie za szybą.
W trakcie rozmów telefonicznych z serwisem firmy Omnigena można odczuć wrażenie, że osoby tam pracujące odradzają zakup produktów tej firmy i ze zdziwieniem podchodzą do jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych, jak gdyby te z góry były bezzasadne. Może produkty Omnigena nie psuja się z winy materiału tylko są psute przez samych użytkowników lub czynniki zewnętrzne? Może są niezawodne same w sobie?

Świadczą o tym opinie innych klientów tej firmy:

http://www.*/site/cat/412/comp/536122_komentarze/

http://www.opineo.pl/opinie-411896-omnigena-mh-1300.html

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148310-Pompa-HYDROFOR-OMNIGENA-MultiHVA-SAME-PROBLEMY

To wystarczy za cały komentarz do jakości serwisu, obsługi i samych produktów tej firmy.
Sam nie polecam zakupu produktów Omnigena, ze względu na fatalne podejście pracowników do obsługi posprzedażowej.
slawekss

Odp

Google - reklama

Re: Opinia o pompie Omnigena – nie polecam.

Postprzez konradbiel » 2014-04-16, 05:51

Kupiłem jakiś czas temu hydrofor Omnigena MH1300. Pompa w nim mimo zapewnień serwisu i info w instrukcji nie osiągnęła nigdy maksymalnej mocy. Pracowała długo na obciążeniu bo hydraulik ustawił ciśnienie na wyłączniku na 4,5atm a pompa na tym hydroforze nigdy takiego nie osiągnęła i pewnie z tej firmy nie osiągnie. Jak mi doradzono w innym sklepie - żeby tej "chińszczyzny" nie kupować bo gwarancja jest tylko na papierze. W serwisie uzyskałem tylko taką informację, że nominalne ciśnienie jest maksymalnym osiągiem a minimalne może być i zero i też nie świadczy to o awarii czy wadzie fabrycznej. Czyli według serwisu pompa na hydroforze może od pierwszego włączenia nie pracować na żadnym ciśnieniu a i tak nie ma to nic wspólnego z gwarancją. Każda usterka będzie i tak rozpatrzona jako niewłaściwe użytkowanie lub wina instalacji czy inny powód wg opinii nieomylnego serwisu Omnigena.
Nie polecam zakupu tych produktów bo na serwis nie ma co liczyć nawet w sprawach doradztwa- po prostu nie znają swoich produktów.
konradbiel

Postprzez domownik77 » 2014-10-03, 08:10

Zgadzam sia w 100% z przedmowcą. Rowniez zakupilem pompe glebinowa STK150 z firmy OMNIGENA. Pracowala jako domowa pompa dla kilkuosobowej rodziny. Studnia plytka, raptem kilkanascie metrow głębokosci.
Zepsuła się po dokładnie 11 miesiącach od zamontowania!
Wyslana zostala przez sklep w ktorej była zakupiona. Po tygodniu otrzymalem odpowiedź, że nie gwarancja nie może zostać uwzglodniona - bo byla rozkrecana!? Faktycznie odkrecilem pokrywke z dolu pompy - ale nie było żadego widocznego zwarcia, a bezpiecznik wywalalo. Zalozyłem z powrotem i tyle bo pewnie spalil sie silnik. Nie pomoglo zadne tlumaczenie, odkreciles - to twoja wina ze nie dziala! Nie kupie zadnej wiecej pomy z tej firmy, tym bardzxiej ze wczesniej mialem chinska i chodzilla 4 lata - myslem ze to krotko, ale jak kupilem "polska" pompe z Omnigeny to zepsula sie po 11 miesiacach.
Zdecydowanie nie polecam, chyba ze ktos wierzy że nie zepsuje sie w ogole...
domownik77

Postprzez fifarafa89 » 2014-10-13, 19:47

Słyszałem niepochlebne opinie o tych pompach. Dlatego mam warto poznać najpierw opinie na ich temat, pójść, dowiedzieć się od osób sprzedających (odpowiednio zagadać, jak zna się na rzeczy to powie prawdę, jeśli będziemy mili i nienachalni) o ich ocenach. Nie bójmy się pytać
fifarafa89

Postprzez siutek3 » 2015-02-04, 10:49

Posiadałem pompę OMNIGENA JY 1000 służyła ona głównie do podlewania ogrodu gdyż posiadam studnię głębinową. Po kilku miesiącach pompa przestała działać (okazało się że uzwojenie silnika jest spalone i naprawa wynosi praktycznie tyle samo co nowa pompa) z racji tego że zgubiłem gdzieś kartę gwarancyjną postanowiłem zakupić identyczną pompę żeby nie robić żadnych przeróbek przy podłączeniu do instalacji (i to był mój kolejny błąd). Po dwóch tygodniach znowu spalił się silnik ale tym razem wysłałem pompę do serwisu. Okazało się że naprawa nie podlega gwarancji i serwis zarzuca mi niewłaściwe przechowywanie pompy (według nich najlepiej by chyba było jakby pompę od razu po otrzymaniu położyło się w kartonie na półce i nie używało) Po moich wyjaśnieniach jak pompa była przechowywana (w suchej i wentylowanej przestrzeni) serwis w ogóle nie słuchając moich wyjaśnień dalej upierał się przy swoim. Skończyło się na tym żeby nie ponosił jeszcze dodatkowych kosztów przesyłek w obie strony lub za przetrzymywanie pompy w serwisie musiałem zezwolić im na utylizację pompy. Proszę sobie poczytać na forach opinie o produktach firmy omnigena przed zakupem a nie po jak to było w moim przypadku to unikną państwo niepotrzebnych nerwów,straty pieniędzy i czasu. Naprawdę jest sporo opinii praktycznie identycznych do mojej i identycznie serwis odpowiadał ludziom. Ja ZDECYDOWANIE PRODUKTÓW TEJ FIRMY NIE POLECAM !!!!
siutek3

Postprzez omnigena » 2015-02-21, 15:38

Będziemy zobowiązani Siutek3 za podanie danych ( nr. zgłoszenia reklamacyjnego lub nazwisko reklamującego) na info@omnigena.pl lub 22 721 04 56 . Dane umożliwią zajęcie stanowiska w tym konkretnym przypadku. Już na wstępie mogę zauważyć że nie możemy używać argumentu o złym przechowywaniu ponieważ pompa jedynie przechowywana nie psuje się. Domyślam się że mogło chodzić o to że do silnika pompy dostała się wilgoć co spowodowało uszkodzenie silnika. Niestety wszystkie pompy tego rodzaju nie mają szczelnych obudów silników. czyli jak pompa jest zainstalowana w wilgotnym otoczeniu (np. w studni ) lub z góry na puszkę przyłączeniową lub silnik kapie woda to dostaje się ona do uzwojenia i powoduje jego uszkodzeni. Proszę o zrozumienie że w przypadku reklamacji nie chodzi o upór tylko jak widać że w pompie nie było wady produkcyjnej to serwis nie jest w stanie wskazać wszystkich możliwych czynników zewnętrznych. Co do kosztów transportu to zapewniam że jeżeli reklamacja jest uzasadniona to ponosimy koszty w obie strony.
Ponownie proszę o dane sprawy. Serwis Omnigena
omnigena

Postprzez JanuszMazowsze » 2015-06-22, 10:29

Zdecydowanie nie polecam, pomijając trwałość pompy, to i obsługa w serwisie ma dużo do życzenia.
Po pierwsze serwis prowadzony przez producenta jest tylko serwisem gwarancyjnym, po gwarancji należy się zgłaszać do magików od pomp. Co to znaczy? Producent myśli o swoim produkcie tylko w perspektywie max 2 lat, później trzeba radzić się samemu. Brak takiego wsparcia wstecznego, dla użytkownika znaczy tyle,że jeżeli kupuje pompę na 2 lata to nie ma się co martwić, ale jeżeli na >2, to że za kilka lat nie dostanie części, nikt mu nie naprawi pompy (bo serwis tylko naprawia pompy nie starsze niż 2 lata), a jedynym rozwiązaniem będzie zakup nowej.
Druga raczej śmieszna sprawa. Serwis nie posiada adresu mailowego w XXI w, chyba specjalnie po to,aby klientom utrudnić zgłaszanie reklamacji. :P
TIP: Z mojego doświadczenia: Trzeba ignorować serwis i kontaktować się bezpośrednio z działem handlowym!
---------------------
Wszystkie opinie są moimi prywatnymi przemyśleniami.
JanuszMazowsze

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-01-21, 12:46

JanuszMazowsze napisał(a):Druga raczej śmieszna sprawa. Serwis nie posiada adresu mailowego w XXI w, chyba specjalnie po to,aby klientom utrudnić zgłaszanie reklamacji. :P
TIP: Z mojego doświadczenia: Trzeba ignorować serwis i kontaktować się bezpośrednio z działem handlowym!
---------------------
.

Dzisiaj serwis to podstawa!
Viessmann umożliwia wykonanie zgłoszenia serwisowego poprzez formularz na stronie: https://www.viessmann-serwis.pl/serwisonline/zgloszenieserwisowe

Co więcej!
Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku.

W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd do Państwa w jak najkrótszym czasie.

801 0801 24 | viessmann-serwis.pl

Poza tym mamy do dyspozycji serwis - online - instrukcje, co najpierw sprawdzić i jak reagować, a także szereg Aplikacji mobilnych do odpowiednich urządzeń!
KonsultantViessmann

Postprzez Franek74 » 2018-09-19, 19:28

Oferta firmy Dambat obejmuje wysokiej klasy pompy marki IBO, IBO ITALY oraz dodatkowy osprzęt i akcesoria. Ich urządzenia zapewnią bezawaryjną pracę przez naprawdę długi czas. Jestem zadowolona z jakości i ceny.
Franek74

Postprzez Gocha67 » 2018-11-08, 18:34

Godny polecenia dystrybutor pomp głębinowych to firma www.ana-szczecin.pl. Oferują między innymi pompy głębinowe i hydroforowe. W ich ofercie znajduje się także armatura przemysłowa i sanitarna. Rzetelni i godni zaufania.
Gocha67

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ogólne forum budowlane