Mieszkanie w bloku bez windy

Mieszkanie w bloku bez windy

Postprzez gabrysia » 2013-05-18, 11:17

Czy warto kupować mieszkanie na czwartym piętrze w bloku beż windy? Słyszałam różne opinie ale raczej negatywne, co sądzicie warto kupić czy poszukac innego mieszkania?
gabrysia
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-05-15, 10:56

Re: Mieszkanie w bloku bez windy

Postprzez Nowiski » 2013-05-19, 10:28

No ja osobiście bym odradzał.
Ciężka sprawa z wchodzenie codziennym a jak jeszcze ma się małe dziecko to już w ogóle.
Nowiski
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2013-05-19, 10:01

Re: Mieszkanie w bloku bez windy

Postprzez LiftPL » 2016-08-29, 12:47

Windy montowane są w zdecydowanej większości inwestycji deweloperskich. Co prawda winda na klatce schodowej podwyższa koszty administrowania budynkiem i musi być co rok sprawdzana przez UDT, jednak jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie. Budynki pow. 5 kondygnacji już powinny mieć windę (uwarunkowane w prawie budowlanym)
LiftPL
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-08-29, 12:43

Re: Mieszkanie w bloku bez windy

Postprzez karolminek » 2016-09-02, 11:32

No niestety jako osoba niepełnosprawna mam ten sam problem. Jednak ja traktuje jako trening każdego dnia :)
karolminek
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2016-06-22, 14:04

Re: Mieszkanie w bloku bez windy

Postprzez sche » 2016-09-02, 13:03

A ja od wielu lat mieszkam na 4 piętrze i chyba ma to więcej plusów niż minusów. Kiedyś w blokach do 4 pięter nie robiono wind, to teraz w epoce wygody przyszła na to moda. Plusy: nikt mi nie tupie nad głową, nikt mnie nie zalewa, nikt mi w okna nie zagląda, na klatce na ostatnim piętrze najczyściej - mniej brudu wnosi się do mieszkania, nie ma hałasu z klatki schodowej, mam fajne widoki z balkonu (pod blokiem ogródki i zieleń), na balkon nic mi z góry nie leci od sąsiadów, domokrążcom rzadko chce się włazić na ostatnie piętro - nie zawracają głowy, kondycję się trzyma, nogi silne, darmowa siłka:P Także jak ktoś zdrowy i 2 nogi ma, to nie widzę przeciwwskazań. Dopiero na starość może być trochę ciężej.
sche
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-08-10, 14:41
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Ogólne forum budowlane



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość