Mieszkanie na parterze

Re: Mieszkanie na parterze

Postprzez marcel » 2014-05-30, 14:41

Zaletą mieszkania na parterze jest to, że nie trzeba się wspinać. Wadą jest mniejszy komfort, częściej trzeba myć klatkę schodową, bo przy zwiększonym ruchu szybciej ulega ona zabrudzeniu. Jest też głośniej, bo dokładnie słyszymy to co dzieje się na zewnątrz. Poza tym istnieje większe ryzyko włamania. Słabym punktem jest najczęściej balkon. Ale odpowiednie rygle zabezpieczające okna czy takie fikuśne kraty:
Obrazek
Powinny załatwić sprawę.
Coraz więcej osób decyduje się również na alarm do mieszkania parterowego. Wbrew pozorom jego koszt nie jest duży. Z wyliczenia które możemy znaleźć np tutaj wynika, że powinniśmy się zmieścić w 1100 zł. Do tego należy doliczyć koszt montażu. Ale poczucie bezpieczeństwa jest przecież bezcenne.
marcel

Odp

Google - reklama

Postprzez mix » 2014-06-29, 17:28

Ja osobicie nie polecam mieszkań na parterze, przede wszystkim w dużych miastach. Moze być niebezpiecznie po prostu. Owszem można zastosować zabezpieczenia, ale osobiście czułabym się w takim miejscu jak w więzieniu:(
mix

Postprzez jacekolek » 2014-08-01, 12:38

Zalezy tez w jakim wieku. Na starosc mysle ze mieszkanie na parterze jest korzystne. Natomiast dla ludzi mlodszych polecam jednak cos wyzej. jesli jest winda to tym bardziej sychac duzo halasow, jak ludzie przechodza, a z czasem moze to byc na prawde bardzo denerwujace...
jacekolek

Postprzez malgorzata334 » 2014-08-05, 08:59

To wszystko zależy od osiedla. Ja mieszkam w dużym mieście na parterze, lecz w miarę spokojnym osiedlu. Balkon mam praktycznie przy ziemi, że jak ktoś by bardzo chciał to spokojnie by się włamał, lecz nigdy nie było żadnego takiego incydentu. Wprost przeciwnie, ja w mieszkaniu na parterze widzę same plusy. Nie trzeba wchodzić po schodach, z okna mogę porozmawiać ze swoimi przyjaciółkami, które akurat przechodzą i ogólnie mieszkając na parterze nie czuję jakoś, że mieszkam w bloku, lecz bardziej w jakimś domku jednorodzinnym :)
malgorzata334

Postprzez pulka » 2014-08-18, 20:07

Dokładnie tak, wszystko zalezy od dzielnicy.
Parter nie musi być minusem.
pulka

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne forum budowlane