Elewacja

Elewacja

Postprzez Mecenas85 » 2014-09-09, 08:03

Mam do Szanownych Budowlańców pytanie może głupie może nie :D , które mnie nurtuje. O tuż rok temu rozpocząłem prace elewacyjne. Położyłem styropian, siatkę zaciągnąłem klejem dom w połowie jeden raz a pozostałą część dwa razy. I po zimie zauważyłem, iż na rogach okien i drzwi pojawiły się drobne rysy. Wiem, że jest to związane z brakiem dodatkowego osiatkowania w tych miejscach. Majster stwierdził, iż nie ma potrzeby wklejanie tej siatki, gdyż na oknach jak i drzwiach będą położone tzw. bonie
( sztukateria elewacyjna ), które to w ocenie fachowca zakryją te rysy. Bonie zostały położone ( szer. ok 10 cm, gr. 3 cm ) przyklejone na piance, obrobione klejem, siatką, narożnikami, następnie tak jak cały dom zostały zaciągnięte dwa razy klejem zagruntowane i został położony tynk akrylowy firmy ceresit, a na boniach tynk silikatowy. I moje pytanie jest następujący, czy w tej sytuacji nie pojawią się już te rysy na boniach okiennych i drzwiowych w związku z brakiem tej dodatkowej siatki pod boniami i na boniach ????????, czy bonie skutecznie to zatrzymają????????????????????. Jeżeli jest to istotna informacja, do całego domu został użyty klej zbrojący knauf z włóknem.
Z góry serdecznie dziękuję
Mecenas85

Odp

Google - reklama

Powrót do Ogólne forum budowlane