Budowa i sprzedaż domu z bali

Budowa i sprzedaż domu z bali

Postprzez Kacper19961107 » 2017-02-26, 13:15

Witam wszystkich.
Mieszkam w Nimezech, około 5km od Polskiej granicy. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie zacząć odkładać na pierwszą inwestycje w nieruchomości.
Mój wątek kieruje głównie do osób, które pierwsze inwestycje mają już za sobą, znają rynek nieruchomości i mogą mi doradzić, czy taka lokalizacja domu jest atrakcyjna i czy taki projekt ma w ogóle jakiekolwiek szanse na sprzedaż.
Dom miałby oczywiście stanąć w Polsce. Jak już wspomniałem, do granicy i pierwszej polskiej wsi mam jakieś 5km. Oczywiście mieszkańcy Polskiej strony wykorzystują ten fakt otwierając sklepy z papierosami, zakłady fryzerskie itp. Mi jednak spać nie daje dom który miałby w tej okolicy powstać. :)
Lokalizacja myślę, że byłaby atrakcyjna ze względu na:
- odległość od Niemieckiej granicy- około 10km
- odległość od Polskiego miasta, które ma około 8tyś. mieszkańców, supermarkety itd.- 10km
- odległość od Szczecina około 50km.

Rozglądając się, w okolicy jest sporo działek na sprzedaż w całkiem normalnych cenach, poza działkami budowanych jest kilka domów, ale wszystkie technologią tradycyjną, żadnego z bali a są działki na które na prawdę pasuje tylko taki:)
Zdecydowałem się na dom z bali ponieważ, myślę że jest to coś innego, czego w okolicy nie ma, czasu budowy jest bardzo bardzo szybki, nie potrzeba żadnych przerw technologicznych i taki dom postawiłby mój brat, park maszynowy, umiejętności wszystko full.
Jeżeli chodzi o późniejszą sprzedaż, myślę że zainteresowanie znalazłby wśród Polaków, którzy pracują w najbliższym Polskim miescie- 10km jak i tych co pracują po drugiej stronie granicy, jak Polaków to także w drugą stronę czyli Niemców oraz mieszkańców Szczecina, którzy chcieliby kupić dom z bala aby spędzać w nim weekend lub urlop.

Co myślicie o takiej lokalizacji, czy Niemcy kupują domy przy granicy w Polsce i czy ogolnie taka lokalizacja, przy granicy działa na plus i jak to sie ma z domami z bali.
Dodaję że jestem kompletnym żółtodziobem jeżeli chodzi i nieruchomości, ale też jestem osobą młodą i planuje się zagłębiać w temat.
Mi pomysł wydaje się dobry, co o tym myślicie, może powinienem zejść na ziemię? :D

Dziękuje za odpowiedzi i miłej niedzieli życzę
Kacper
Kacper19961107

Odp

Google - reklama

Re: Budowa i sprzedaż domu z bali

Postprzez Askorpdomy » 2017-03-01, 11:15

Nieruchomości to ciekawy pomysł na biznes, aczkolwiek wydaje mi się że poza atrakcyjną lokalizacją musi być coś więcej, dlaczego akurat dom a nie np: w tym przypadku mieszkanie? Moim zdaniem to lepiej zdałoby egzamin.
Askorpdomy

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ogólne forum budowlane