Konto Nest Bank opłaty i koszty

Konto Nest Bank opłaty i koszty

Postprzez jonisz » 2015-07-23, 10:02

Potrzebuję pomocy przy wyborze nowoczesnego, mobilnego, bezpłatnego konta osobistego. Czy Smart Konto naprawdę jest za darmo? Czy opłaty beda zerowe bez haczyków? Rzadko się zdarza by koszty funkcjonowania konta bankowego bank przezucił na siebie a nie na klienta. Jak to jest w przypadku Nest Banku (starego Smart banku)?
jonisz

Odp

Google - reklama

Bank Nest opinia o opłatach

Postprzez Smartek » 2015-09-03, 11:19

Dobrze, że zainteresowałeś się Nest Kontem, bo to naprawdę atrakcyjny produkt finansowy.

Na początku też miałem wątpliwości, czy Nest Konto jest za darmo, czy tylko tak na pierwszy rzut oka wygląda, a w rzeczywistości okaże się, że jest jakiś kruczek. Ale przewertowałem dokładnie regulamin i tabele opłat, po czym postanowiłem się skusić na to konto.

Mam je już kilka miesięcy i bank nie nalicza mi żadnych opłat, ani za prowadzenie konta, ani za wykonywanie przelewów, ani za kartę. Gotówkę wypłacam bezprowizyjnie ze wszystkich sieci bankomatów.
Smartek

Re: Konto Smart Bank opłaty i koszty

Postprzez ToMMich » 2015-09-27, 21:13

A jest jakiś limit transakcji bezgotówkowych który trzeba nabić, żeby karta była za darmo?
ToMMich

Postprzez Konewski » 2015-10-10, 12:07

Z tego co wiem, to w nest banku faktycznie prowadzenie konta jest darmowe i nie wymaga dodatkowych rzeczy, typu przelew na jakaś kwotę itd.
Jeśli chodzi o jakiekolwiek opłaty, to udało mi się znaleźć tylko opłatę za przewalutowanie, to jest chyba 3%, ale też pewności nie mam. To i tak dobra propozycja, bo na PayPalu ajak przelewałem z funtów, to przy 200 zł chyba 8 zł mi zabrało, czyli wychodzi 4%.
Autoryzacja przelewów jest przez sms, nie trzeba żadnych tokenów (w ogóle te tokeny są strasznie uciążliwe w dzisiejszych czasach).
Konto w nest bank 100% zarządzane przez internet i przez aplikację mobilną. Z tego co słyszałem, to kiedyś ta aplikacja coś tam się wieszała, ale teraz podobno już bardzo dobrze działa.
Konewski

Re: Konto Smart Bank opłaty i koszty

Postprzez MimoMarek » 2015-10-14, 00:01

A ja będę miał jeszcze kilka takich pytań o Nest Bank?
Od kiedy konto NestBank jest aktywne? Mam na myśli od chwili złożenia wniosku do działania w pełni?
Czy to prawda, że Nest Bank jest połączony z innymi wielkimi bankami? Z jakimi dokładnie?
Ile czeka się na kartę do Nest Banku?
Czy konto w Nest Bank można łatwo zamknąć?

To ostatnie się pytam na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że testy konta Smart Bank przyniosły kiepski rezultat ;) Oczywiście nie nastawiam się, że tak będzie ale warto mieć taką własnie furtkę.
MimoMarek

Postprzez BankSMART » 2015-10-14, 10:40

Witamy, odpowiadając na pytania:

Od kiedy konto Smart Bank jest aktywne? Mam na myśli od chwili złożenia wniosku do działania w pełni? - Z konta można korzystać po otrzymaniu potwierdzenia SMS i haseł do pierwszego logowania. Od 24 do 48 h roboczych od złożenia wniosku
Czy to prawda, że Smart Bank jest połączony z innymi wielkimi bankami? Z jakimi dokładnie? - Bank SMART jest częścią FM BANK PBP S.A.
Ile czeka się na kartę do Smart Banku? - od założenia konta w 6-8 dni roboczych karta powinna dotrzeć
Czy konto w Smart Bank można łatwo zamknąć? - należy wysłać wypowiedzenie w formie papierowej na adres korespondencyjny banku

Jeśli pojawią się jeszcze inne pytania - chętnie pomożemy. Pozdrawiamy.
BankSMART

Postprzez Marek » 2015-10-15, 08:28

Ja mam konto w Nest Banku i juz przez pół roku czasu nie naliczona została mi żądna opłata ani żaden koszt za użytkowanie konta - tak więc to, że konto jest w 100% darmowe jest prawda.
Najlepsze jest to, że te bankomaty na całym wiecie sa faktycznie darmowe - byłem teraz w Niemczech i bez problemu wypłaciłem pieniądze w tamtejszym bankomacie i za to nie pobrali mi ani grosza :)
Polecam to konto jeśli ktos się zastanawia nad tym czy są tam jakieś opłaty - nie ma, możecie być o to spokojni :)
Polecam
Marek

opinie o nest bank

Postprzez jurek » 2015-10-15, 14:47

ja tez mam same dobre doświadczenia. godne polecenia jest bank nest smart i tyle w temacie.
Zresztą poczytajcie opinie o nestbank:
http://bankowe-konta.info/konto/nest-bank/
http://www.nestbank.pl/ a tutaj ich strona www
jurek

Re: Bank Smart opinia o opłatach

Postprzez jurek » 2015-10-16, 14:26

Smartek napisał(a):Dobrze, że zainteresowałeś się Smart Kontem, bo to naprawdę atrakcyjny produkt finansowy.

Na początku też miałem wątpliwości, czy Smart Konto jest za darmo, czy tylko tak na pierwszy rzut oka wygląda, a w rzeczywistości okaże się, że jest jakiś kruczek. Ale przewertowałem dokładnie regulamin i tabele opłat, po czym postanowiłem się skusić na to konto.

Mam je już kilka miesięcy i bank nie nalicza mi żadnych opłat, ani za prowadzenie konta, ani za wykonywanie przelewów, ani za kartę. Gotówkę wypłacam bezprowizyjnie ze wszystkich sieci bankomatów.

dokładnie mam identycznie. na próbę a póxneij i tak zrezygnujesz z dotychczasowego. bez dóch zdań. popieram.
jurek

Postprzez jacek80 » 2015-10-18, 07:23

Korzystam z mbanku i zawsze wydawało mi się, że to faktycznie ikona mobilności. Do wczoraj. Wyłączyli na 2 dni możliwość logowania, poblokowali wszystkie karty.... MASAKRA!
jacek80

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Finanse i prawo