Z czego najlepiej wybudować dom?

Z czego najlepiej wybudować dom?

Postprzez Wojtas » 2014-01-27, 18:56

Chcę zbudować dom energooszczędny i zastanawiam się z czego najlepiej wybudować taki dom energooszczędny. Czy wchodzą w grę zwykłe materiały takie jak na przykład siporeks lub cegła czy w ogóle nie ma o tym mowy? Zastanawiam się też na budową drewnianego w stylu kanadyjskim.
Wojtas

Odp

Google - reklama

Re: Z czego najlepiej wybudować dom?

Postprzez Jonczyk » 2014-01-27, 19:14

o dobre pytanie :D
Ja też swojego czasu mocno się w tej kwestii zastanawiałem ale w końcu stanęło na tym, że siporeks – dla mnie wydawał się najsolidniejszy, lekki, domy zbudowanego z tego materiału są ciepłe i w razie wyburzania jakiejś ścianki w domu nie ma z tym większego problemu :)
Dlatego jestem za tym – zresztą mieszkam już w tym domu i naprawdę nie widzę żadnych wad tego materiału.
Polecam i wam się na to zdecydować ;)

Co do pozostałych materiałów:

Silka, można powiedzieć, że bardzo dokładna, dość ciepła ale bardzo trudna w kuciu i dlatego też ja bym się na to nie zdecydował.

Bk-solbet jest równiutki i także dosyć ciepły z tego co słyszałem. Dobrze jet robić na piórko, wpust i klej. Co więcej to nie wiem – może w dalszej dyskusji ktoś coś doda?
Jonczyk

Postprzez Snooze » 2014-03-30, 20:00

Jak dla mnie beton komórkowy - przy obecnych cenach ogrzewania to jest to materiał, który pozwoli nam na oszczędność w okresie eksploatacji i w funckji czasu przyniesie wymierne oszczędności.
Snooze

Postprzez KnaufTherm » 2014-07-28, 08:46

Wojtas napisał(a):Chcę zbudować dom energooszczędny i zastanawiam się z czego najlepiej wybudować taki dom energooszczędny. Czy wchodzą w grę zwykłe materiały takie jak na przykład siporeks lub cegła czy w ogóle nie ma o tym mowy? Zastanawiam się też na budową drewnianego w stylu kanadyjskim.

Przegrody zewnętrzne powinny mieć jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła U. Wówczas dom jest bardziej energooszczędny, co oznacza, że mniej energii (a co za tym idzie i kosztów) zużywasz do ogrzania budynku.
e-rzecznik Knauf Therm
KnaufTherm

Postprzez Snooze » 2014-09-25, 18:22

Odbywa się to dokładnie tak jak pisze pan erzecznik.
Beton komórkowy pozwala na stawianie ściany jednowarstwowej o najniższym wsp przenikania ciepła, polskie bloczki Termalica dają U na poziomie 0,173 W/m2K co już jest bardzo dobrym wynikiem a jak ktoś chce brnąć dalej może docieplić taką ścianę i maksymalnie zminimalizować koszty eksploatacji.
Snooze

Postprzez krysia » 2014-10-28, 13:17

A co myślicie o budowie domu z bali ? bardzo proszę o opinię bo marzy mi się taki dom.
krysia

Postprzez Snooze » 2014-11-19, 22:03

Krysia, temat wiele razy poruszany na tym i innych forach... domy drewniane nie są najlepszym rozwiązaniem w naszym klimacie. Prawdziwy dom z bali będzie kosztował fortunę a i tak nie masz pewności, że kupujesz odpowiednie bale. Beton komórkowy jest optymalnym rozwiązaniem. Technologia sprawdzona i optymalna pod względem komfortu życia oraz kosztów eksploatacji.
Snooze

Postprzez fyfol » 2014-11-20, 10:28

hmm... z cegieł?
http://www.mirenergia.pl/rekuperatory/systemwentylacyjny.html
fyfol

Postprzez Snooze » 2014-11-23, 21:24

@fyfol - jeżeli piszesz na serio to zachęcam do tego byś się się zapoznał z pojęciem wsp przenikania ciepła. Jest to istotna sprawa przy wyborze technologi budowy domu i tak jak wspomniałem najlpszym rozwiązaniem jest beton komórkowy ze względu na jego wsp przenikania ciepła. Dodać mogę jeszcze iż najlepiej cenowo i jakościowo wypada beton komórkowy Termalica, wsp przenikania ciepła nawet 0,173 W/m2K.
Snooze

Postprzez roboczogodzina » 2015-01-11, 20:17

Ja właśnie na wiosnę zaczynam budowę i chyba właśnie z takiego betonu komórkowego będę robił – dobry materiał konstrukcyjny. Na razie fundamenty odpoczywają i czekają na marzec. Też właśnie sporo mnie kosztowały, bo zamawiałem cały beton od Zambetu. Wiadomo, fundamenty poważna sprawa, więc teraz trzeba resztę materiałów dobrych wybrać.
roboczogodzina

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne