Panele na podczerwień

Panele na podczerwień

Postprzez k4sia » 2018-09-07, 10:37

Czy mieliście styczność z takimi panelami? Wiem, że to ogrzewanie elektryczne i pewnie wielu nie będzie pasować takie rozwiązanie ale u mnie tylko taka opcja jest dostępna i nie chce nic innego. Bardziej szukam opinii o istniejących już rozwiązaniach takich paneli.
k4sia

Odp

Google - reklama

Re: Panele na podczerwień

Postprzez pawlik99 » 2018-09-10, 14:08

Tak. Znam takie rozwiązanie. Kiedyś stosowaliśmy takie panele od chińczyka robione chyba z foli. Bardzo awaryjne i mało wydajne. Co prawda tanie. Teraz korzystamy z krajowego producenta Eco Partner. Robią u nas na miejscu, wykorzystuja grafit zamiast folii. Dużo lepszy materiał, właściwie nie awaryjny. Do tego można sobie u nich zamówic dowolną forme takiego panelu. Dopasują wielkość do potrzeb. Oczywiście sama powierzchnia musi wynikac z generowanej mocy ogrzewania.
pawlik99

Postprzez Martka » 2018-09-11, 19:20

Miałam z nimi styczność podczas zimowego wyjazdu nad morze. W pensjonacie, w którym mieszkaliśmy było zamontowane właśnie ogrzewanie panelami na podczerwień. Może nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli ale mnie zaniepokoił fakt, że w łazience nie było grzejnika więc spytałam właścicieli o to. Okazało się, że funkcje grzewcze spełniał panel w postaci lustra. Świetnie to wyglądało gdy ścianę nie szpecił żaden kaloryfer. w całym apartamencie mieliśmy ciepło dopasowane do naszych wymagań gdyż sami sterowaliśmy tym ogrzewaniem. koszty za ogrzewanie były doliczane do rachunku i wcale nie wychodziło to drogo.
Martka

Postprzez k4sia » 2018-09-12, 19:51

Bardzo dziękuję za informacje. Każdy wpis sie liczy. Poczytam sobie o tym rozwiązaniu i firmie o której wpomnieliście. Dopasowanie wielkości i możliwość wykończenia jako lustro to ciekawe rozwiązanie. A jak kosztowo to wygląda?
k4sia

Postprzez pawlik99 » 2018-10-03, 13:29

Ale chodzi Ci o koszt eksploatacji czy o koszt instalacji? Najlepiej skontaktuj się z producentem, to zrobi Ci potrzebne wyliczenia samej instalacji. A co do eksploatacji to zobacz sobie na ich stronie - tam w którejś z zakładek jest info o kosztach. Nawet są skany rzeczywistych rachunków za prąd.
pawlik99

Postprzez k4sia » 2018-11-06, 17:26

pawlik99 napisał(a):Ale chodzi Ci o koszt eksploatacji czy o koszt instalacji? Najlepiej skontaktuj się z producentem, to zrobi Ci potrzebne wyliczenia samej instalacji. A co do eksploatacji to zobacz sobie na ich stronie - tam w którejś z zakładek jest info o kosztach. Nawet są skany rzeczywistych rachunków za prąd.

Faktycznie na stronie mają pokazane rachunki z użytkowania. To dość niespotykane. Nie widziałam u nikogo takiej transparentności jak tu. To duży atut.
k4sia

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne