Okna do domu energooszczędnego

Okna do domu energooszczędnego

Postprzez Czikalator » 2014-10-14, 22:31

Szukam jakiś propozycji okien do domu energooszczędnego. Szukam czegoś na vecę ale niekoniecznie. Póki co spolaryzowany jestem na energooszczędne, niekoniecznie pasywne, cenowo powiedziałbym wręcz, że nie, chyba że ktoś ma jakiś price optimal i propozycje.
Czikalator

Odp

Google - reklama

Re: Okna do domu energooszczędnego

Postprzez Dawider » 2014-10-15, 21:17

Po pierwsze musisz rozgraniczyć okna pasywne od energooszczednych chociaż jedne są w "zbiorze" drugich i na papierze niewiele się różnią. Rozgranicz je też dla własnych potrzeb, bo do tradycyjnego oszczędzania nie potrzebne są wcale pasywne, znowu do domu pasywnego potrzebujesz takie, które lepiej pozyskują ciepło.
Sama Veka to dobry wybór, bo mają kilka bardzo ciepłych profili, które producenci dodatkowo docieplają swoimi metodami.
Jeżeli miałbym brac pod uwagę to sprawdź sobie ofertę vetrexu, oknoplastu, peteckiego o ile jeszcze robią coś na vece.
Dawider

Postprzez Czikalator » 2014-10-18, 21:21

Szukam raczej energooszczędnych lub tak jak napisałem pasywnych jezeli będą w podobnej cenie. Nie mam natomiast potrzeby pasywnych więc może bardziej uległem presji reklamy. Wszystkich podanych przez Ciebie producentów oglądałem też ale nie bardzo potrafię wybrać tak zdecydowanie, bo nigdzie nie ma CEN :P
Czikalator

Postprzez Gezer » 2014-10-22, 11:06

A może Aluplast? Też mają energooszczędne Energeto. Mój brat ma takie w domu. Mówił mi, że posiadają lepsze właściwości cieplne od standardowych profili. Do tego też wyciszają. Dźwięki z ulicy nie dochodzą aż z takim natężeniem jak wcześniej. Hmm nie wiem ile za nie dał, musiałbym zapytać. Albo najlepiej to skontaktuj się z firmą, która mu je montowała - euro windows. Wypytasz o wszystko z czym związane są Twoje wątpliwości.
Gezer

Postprzez Czikalator » 2014-10-26, 23:03

Gezer napisał(a):A może Aluplast? Też mają energooszczędne Energeto. Mój brat ma takie w domu. Mówił mi, że posiadają lepsze właściwości cieplne od standardowych profili. Do tego też wyciszają. Dźwięki z ulicy nie dochodzą aż z takim natężeniem jak wcześniej. Hmm nie wiem ile za nie dał, musiałbym zapytać. Albo najlepiej to skontaktuj się z firmą, która mu je montowała - euro windows. Wypytasz o wszystko z czym związane są Twoje wątpliwości.

No właśnie bardziej interesują mnie okna na profilu Veki, z tego co już przewertowałem kilka for i opinii specjalistów to wynika z tego, że oni mają te specjalsityczne okna jednak najlepsze. czekam na propozycję firm m.in. jakie wskazał mi użytkownik Davider. Póki co mam ofertę Oknoplast, na dniach pewnie resztę do portfolio.
Czikalator

Postprzez Dawider » 2014-11-02, 20:33

Na jaki profilu robili Ci wycenę? Ciekawy jestem co Ci jednak doradzili.
Dawider

Postprzez danio557 » 2014-11-08, 17:59

jestem serwisantem okien pcv w firmie nie wazne jakiej Nie wiem ale moim zdaniem jezeli chodzi o pasywne i ciepłe to moze Eforte inoutic
danio557

Postprzez Czikalator » 2014-12-04, 15:09

Dawider napisał(a):Na jaki profilu robili Ci wycenę? Ciekawy jestem co Ci jednak doradzili.

Hej dostałem na profilu platinum z oknoplastu i msline`y z msokien ze zniżką lepiej wychodzi oknoplast, przy czym mam jeszcze czas do końca miesiąca. W moim przypadku rzeczywiście nie ma potrzeby doboru okien pasywnych chociaż mógłbym je wziąć. Zdecydowały bardziej koszty, a przy tym jakość tych energooszczędnych. Jeżeli masz podobne rozwiązania z Veki to doradź coś jeszcze.
Czikalator

Postprzez Dawider » 2014-12-07, 22:45

Na vece...sama veka ;) vetrex jeszcze robi na ich profilach z tym, że to oknoplast wypuszcza chyba najbardziej dopieszczone okna. To już jest kwestia wykończenia i akcesoriów. Wyceniali Ci to na zniżce?
Dawider

Postprzez napalm » 2015-01-04, 15:45

Dawider napisał(a):Na vece...sama veka ;) vetrex jeszcze robi na ich profilach z tym, że to oknoplast wypuszcza chyba najbardziej dopieszczone okna. To już jest kwestia wykończenia i akcesoriów. Wyceniali Ci to na zniżce?

To jest głupie i bardziej znamienne dla działań konkurencyjnych żeby porównywać okna ze względu na profil jaki został wykorzystany. To tak jakby powiedzieć, że każdy komputer, który ma procesor i3 (na przykład) jest taki sam. Okazuje się, że nawet teoretycznie taki sam procesor-profil nie gwarantuje Ci takich samych osiągów samego procesora i podobnie jest z profilem. Jest on później przetwarzany, zabudowywany, okuwany. Traktuj każde okno mimo wszystko indywidualnie i zwracaj uwagę na wszystkie szczegóły.
napalm

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne