Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

Postprzez Martka » 2017-06-17, 19:37

Moi rodzice mają mieszkanie 50m2 i w sezonie grzewczym płącili rachunki rzędu 100-300 zł miesięcznie. Wysokość rachunku była uzależniona od intensywności mrozów w danym okresie. Czy to aż takie wysokie rachunki? Moim zdaniem nie i myślę, że ten rodzaj ogrzewania warto brać pod uwagę.
Martka

Odp

Google - reklama

Postprzez kobieta323 » 2017-06-19, 07:15

Ktoś kogo naprawdę stać powinien sprawdzić ten model: kocioł grzewczy wodny GC9000iW20EB23. Świetna sprawa! Poza tym też niezła ozdoba domu. Wygląda niczym kominek ;)
kobieta323

Postprzez Amanda » 2017-07-01, 18:11

Najlepiej sprawdzi się ogrzewanie na podczerwień i świetnie będzie pasować do nowoczesnego wnętrza. Popatrz sobie na ofertę firmy http://eko-atelier.pl/ - tak jest wszystko fajnie opisane.
Amanda

Postprzez JacekB » 2017-07-10, 21:03

me0wn napisał(a):Ogrzewaniem na prąd to można wykończyć swój portfel zwłaszcza, jak teraz rachunki idą w górę i wraz z nimi taryfa za prąd. Gaz to też tragedia sama stosowałam tą metodę grzania jakiś czas i płakałam prawie przy każdym rozliczeniu, teraz używam paneli słonecznych oze-biomar i jestem strasznie zadowolona. Bardzo wydajna metoda ogrzania domu i niedroga.

Te panele słoneczne to albo fotowoltanika (więc wytwarzają prąd który sam w sobie nie grzeje) lub kolektory, którymi nie ogrzejemy w 100% domu w klimacie polskim. Mogą służyć jako dodatek ale nie główne źródło ciepła. W naszym klimacie nie da się zrobić w pełni autonomicznego domu ogrzewanego tylko ze słońca. Tak czy tak, musisz mieć jakieś źródło ogrzewania.
Amanda napisał(a):Najlepiej sprawdzi się ogrzewanie na podczerwień i świetnie będzie pasować do nowoczesnego wnętrza. Popatrz sobie na ofertę firmy http://eko-atelier.pl/ - tak jest wszystko fajnie opisane.

Dokładnie o podobnym systemie pisałem. Panele Eco Partner działają właśnie na podczerwień. To bardzo wydajne źródło ogrzewania. Koszt instalacji bardzo niski a koszt użytkowania zależy np. od wybranej taryfy. Z G12w wychodzi się bardzo dobrze.
JacekB

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne