Kluczowe w energooszczędności!

Re: Kluczowe w energooszczędności!

Postprzez mariuszwitak » 2018-03-21, 11:56

Kluczowa w energooszczędności jest po prostu bardzo dobra izolacja. Bez dwóch zdań. Tak więc tu warto się skupić i po prostu nie oszczędzać na tym. Warto też zainwestować w dobry system ocieplenia, np. Foveo-Tech. Wtedy dom będzie dobrze izolowany i ładnie będzie wyglądał, bo fasada np. nie będzie się nagrzewać i do tego będzie miała właściwości samoczyszczące.
mariuszwitak

Odp

Google - reklama

Postprzez reci » 2018-03-28, 15:50

mariuszwitak napisał(a):Kluczowa w energooszczędności jest po prostu bardzo dobra izolacja. Bez dwóch zdań. Tak więc tu warto się skupić i po prostu nie oszczędzać na tym. Warto też zainwestować w dobry system ocieplenia, np. Foveo-Tech. Wtedy dom będzie dobrze izolowany i ładnie będzie wyglądał, bo fasada np. nie będzie się nagrzewać i do tego będzie miała właściwości samoczyszczące.

Mało kto wierzy w te właściwości samoczyszczące. Ja też mam Foveo i miałem wątpliwości odnośnie tych właściwości. A to po prostu chodzi o powierzchnię, do której brud mocno nie przylega i zmywa się podczas naturalnych opadów atmosferycznych. To już brzmi wiarygodnie i faktycznie to działa. Nie widać tego procesu gołym okiem, niemniej jak porówna się kilkuletnie elewacje bez takiego bajeru a silikonową, która zdecydowanie najlepiej radzi sobie z brudu to nie ma żadnych pytań.
reci

Postprzez mariuszwitak » 2018-03-30, 13:15

Ostatnio odwiedziałem właśnie teściów wraz z żoną. Oni mieszkają w bloku, gdzie była jakiś czas temu (ze 3-4 lata) robiona fasada. Blok pomalowany na pomarańczowo. Efekt jest taki, że cała ściana od północnej strony, gdzie jest mało słońca po prostu jest zielona i budynek wygląda jak 20 letni. Pewnie jak to na blokach, poleciano po taniości, efekt widać dziś. Jak dla mnie cała fasada do remontu.
mariuszwitak

Postprzez kozlak100 » 2018-04-18, 10:39

Trzeba izolować. Bardzo dokładnie. Moim zdaniem właśnie wełna mineralna jest lepszym, łatwiejszym w montażu materiałem, bo np. się nie kruszy i nie łamie. Aby uzyskać efekt trzeba: dobrego wykonawcy i dobrego materiału (jak wełnę to polecam zakup w Plastics – bardzo dobra wełna). Dzięki temu uzyskamy brak mostków termicznych.
kozlak100

Postprzez DariuszG » 2018-04-20, 10:50

Polecam dobry budynek który z góry będzie miał założone, ze będzie energooszczędny. My budowaliśmy dom z www.domy-oszczedne.pl, bardzo polecam, fachowcy stanęli na wysokości zadania.
DariuszG

Postprzez Pawelpapet78 » 2018-05-11, 13:49

kozlak100 napisał(a):Trzeba izolować. Bardzo dokładnie. Moim zdaniem właśnie wełna mineralna jest lepszym, łatwiejszym w montażu materiałem, bo np. się nie kruszy i nie łamie. Aby uzyskać efekt trzeba: dobrego wykonawcy i dobrego materiału (jak wełnę to polecam zakup w Plastics – bardzo dobra wełna). Dzięki temu uzyskamy brak mostków termicznych.

Popieram to co piszesz. Właśnie plus ode mnie masz za to, że piszesz o tym, że brak mostków (które sprawiają, że pojawia się przemarzanie scian, a w efekcie grzyb). Tu ocieplenie wełną wszystkich newralgicznych punktów pomoże, ale ta wełna musi być dobra, a nie np. z przeceny. Plastics znam, akurat zamawiam u nich innego rodzaju materiały, ale wiem, że wełnę mają też bardzo dobrą.
Pawelpapet78

Postprzez erzecznikKT » 2018-05-22, 13:58

Najlepiej już na etapie projektu określić standard energetyczny, w którym ma być zbudowany dom. Wtedy można odpowiednio zaplanować wszystkie szczegóły, jak liczba i powierzchnia okien, standard ocieplenia i źródło ciepła. To dużo łatwiejsze niż modernizacja już istniejącego budynku.
erzecznikKT

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne