Domy drewniane- domami energooszczędnymi

Re: Domy drewniane- domami energooszczędnymi

Postprzez Askorpdomy » 2017-01-10, 09:13

Podstawą jest dobra izolacja,a to gwarantują domy pasywne, gdzie procent utraty ciepła jest naprawdę bardzo niski, poza tym w parze idzie także wysoka jakość i solidność, polecam poczytać więcej na Askorpdomy, w razie pytań chętnie odpowiemy.
Askorpdomy

Odp

Google - reklama

Postprzez Eliza » 2017-09-30, 06:24

Ale domy drewniane, jak najbardziej można zbudować tak, by były one domami pasywnymi. Najlepszy przykład to domy budowane przez firmę http://www.wascovilla.pl/ - warto sobie poczytać jakie rozwiązania stosują (jak np. ciepły fundament) by dom był pasywny.
Eliza

Postprzez annaWanda » 2017-10-04, 15:43

Szukam opinii kogoś doświadczonego. Czy jest możliwe aby dom drewniany był domem pasywnym?Troche czytałam i mam już mętlik w głowie. chce wybudować ten domek https://pracownia-projekty.dom.pl/mt_dudek_2_dr-s_ce.htm ale wszyscy mi odradzają. Prosze o waszą opinie i doświadczenie.
annaWanda

Postprzez Franek74 » 2018-08-31, 06:56

Drewniane domy są ciepłe i zdrowe. Dlatego zamówiłem projekt i budowę nowego domu w firmie www.ligar.pl. Profesjonalna firma zajęła się wszystkim zaczynając od formalności związanych z pozwoleniem na budowę do oddania domu do użytku. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą.
Franek74

Postprzez mazi88 » 2018-10-03, 20:29

Franek74 napisał(a):Drewniane domy są ciepłe i zdrowe. Dlatego zamówiłem projekt i budowę nowego domu w firmie www.ligar.pl. Profesjonalna firma zajęła się wszystkim zaczynając od formalności związanych z pozwoleniem na budowę do oddania domu do użytku. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą.

a na jakie ogrzewanie się zdecydowałeś w swoim domu?? Pompa ciepła czy jakieś inne ogrzewanie?
mazi88

Postprzez pannawodna » 2018-10-25, 11:02

Ktoś tutaj napisał, że szybko mozna się do takiego domu wprowadzić (drewnianego szkieletowego). Jak to było u Was? Ile czasu od rozpoczęcia budowy do zamieszkania? Chodzi mi o bardziej konkretne informacje niz "szybko" :)
pannawodna

Postprzez RafalCichocki » 2018-10-25, 13:28

Witam,

Do ogrzewania domów drewnianych można stosować wszystkie dostępne rozwiązania ogrzewania budynku. Dobrym rozwiązaniem są pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Są to rozwiązania całkowicie bezobsługowe, ekologiczne oraz pozwalają na wykorzystanie pomieszczenia kotłowni również na inne cele, jak pralnia lub spiżarnia. W celu odpowiedniego urządzenia warto zlecić najpierw wykonanie obliczenia zapotrzebowania na ciepło budynku i dopiero na jego podstawie wybrać optymalną wielkość pompy ciepła. Zachęcam do kontaktu z naszymi instalatorami, którzy pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się bogaty wybór kotłów o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens oraz pomp ciepła z rodziny Bosch Compress. Nasze urządzenia grzewcze cechują się solidnym wykonaniem, co znacząco wpływa na wysoką sprawność wytwarzania ciepła oraz na bezawaryjność pracy. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła: http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,

Postprzez Eliza » 2018-11-27, 20:03

Pompa ciepła to moim zdaniem najlepsza opcja. Pozostaje tylko wybór najlepszego typu i producenta. U nas w firmie mamy pompę gruntowa firmy - http://dimplex.pl/, bo szef zawsze lubi mieć wszystko z górnej półki. I faktycznie pompa sprawuje się bez zarzutu. Choć początkowy koszt inwestycji jest spory, to w firmie, po 6 latach inwestycja się praktycznie zwróciła. A teraz ogrzewanie nią to już po prostu czysty zysk.
Eliza

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne