Czy warto budować dom energooszczędny? Opinie

Re: Czy warto budować dom energooszczędny? Opinie

Postprzez budowlana » 2017-08-29, 09:59

Oczywiście, że warto jest budować domy energooszczędne. Wprawdzie wychodzą one w trakcie budowy drożej, ale na dłuższą metę i patrząc z perspektywy długoletniej, jest to o wiele praktyczniejsze rozwiązanie i duża oszczędność oczywiście jeżeli nie pójdzie się po taniości i nie wykorzysta do budowy najtańszych, a jednocześnie najniższej jakości, materiałów. Warto jest poczytać więcej na temat budowy domów energooszczędnych http://toczytam.pl/budowa-domu-energooszczednego-pasywnego-pytania-i-odpowiedzi/ i najzwyczajniej w świecie zapoznać się lepiej z tematyką oraz tym, co się z tym wiąże.
budowlana

Odp

Google - reklama

Postprzez budujedomadam » 2017-08-30, 11:33

Czy dom energooszczędny jest dużo droższy w budowie od klasycznego?

Czy taki dom będzie dużo tańszy w eksploatacji?
budujedomadam

Postprzez Ola87 » 2017-09-13, 07:17

Witam,w zeszłym roku z mężem wybudowaliśmy dom energooszczędny wykonany z konstrukcji szkieletowej.
Na początku gdy mąż mi zaproponował abyśmy taki dom budowali miałam wiele obaw. Na szczęście po przebyciu kilku rozmów z mężem oraz właścicielami firmy ZieloneDomy moje zdanie zmieniło się o 180 stopni. Domy wykonane u naprawdę w rzetelny sposób,fundament został przygotowany jak pod dom murowany. Cały dom jest BARDZO ciepły,ogrzewanie jest gazowe,a roczny koszt wyszedł nas_oczywiście grzenie wody +domu) ok1800 zł kwota jest bardzi niska niemal niewiarygodna a jednak:)
Powierzchnia użytkowa domu 93.39m kw z poddaszem użytkowym a cena domu to tylko 199 tysięcy. Projekt nazywa się Szczęśliwy M i rzeczywiście jesteśmy zadowoleni z takiej dezycji.
Ola87

Postprzez Ola87 » 2017-09-14, 12:37

Witam,w zeszłym roku z mężem wybudowaliśmy dom energooszczędny wykonany w konstrukcji szkieletowej.
Na początku gdy mąż mi zaproponował abyśmy taki dom budowali miałam wiele obaw. Na szczęście po przebyciu kilku rozmów z mężem oraz właścicielami firmy ZieloneDomy moje zdanie zmieniło się o 180 stopni. Domy wykonane są naprawdę w rzetelny sposób,fundament został przygotowany jak pod dom murowany. Cały dom jest BARDZO ciepły,ogrzewanie jest gazowe,a roczny koszt wyszedł nas(oczywiście grzenie wody +domu) nie całe1800 zł kwota jest bardzi niska niemal niewiarygodna a jednak:)
Powierzchnia użytkowa domu 93.39m kw z poddaszem użytkowym a cena domu to tylko 199 tysięcy. Projekt nazywa się Szczęśliwy M i rzeczywiście jesteśmy zadowoleni z takiej dezycji.
Ola87

Postprzez mazi88 » 2017-09-21, 20:42

a proponowali Wam inny rodzaj ogrzewania np pompą ciepła??
mazi88

Postprzez marszalekk » 2017-10-02, 08:54

budujedomadam napisał(a):Czy dom energooszczędny jest dużo droższy w budowie od klasycznego?

Czy taki dom będzie dużo tańszy w eksploatacji?

Koniecznie zapoznaj się z o podstawach związanych z tym rodzajem budynku. Będziesz w stanie sobie mniej więcej obliczyć koszty etc. http://blog.dedietrich.pl/dom-pasywny-a-energooszczedny-czym-sie-roznia/
marszalekk

Postprzez erzecznikKT » 2017-10-12, 12:10

Budowa domu energooszczędnego wcale nie musi być dużo droższa niż tradycyjnego. Porównując dwa domy o takim samym metrażu, początkowa kwota inwestycji w dom energooszczędny może się wydawać o 20-30% wyższa niż w przypadku domu tradycyjnego, jednak już po upływie 5-7 lat to się zwraca w niższych rachunkach za ogrzewanie. Nie wspominając o odczuwalnej różnicy w komforcie termicznym :)
erzecznikKT

Postprzez Wladimir » 2017-10-20, 09:43

Ja uważam ,zę dom energoszczędny jest jak najbardziej świetnym rozwiązaniem . Mam system presto z ospela i widzimy po rachunkach np za ogrzewanie czy prąd ,ze sa po prostu dużo niższe .
Wladimir

Postprzez RafalCichocki » 2017-10-26, 10:28

mazi88 napisał(a):a proponowali Wam inny rodzaj ogrzewania np pompą ciepła??

Witam,

W przypadku budynków energooszczędnych dobrym rozwiązaniem ogrzewania będą pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne posiadają szeroką modulację mocy palnika wynoszącą nawet 1:8 w stosunku do mocy nominalnej. Pozwoli to na idealne dopasowanie mocy kotła do chwilowego zapotrzebowania na ciepło budynku. Natomiast praca pompy ciepła idealnie dopasowuje się do parametrów instalacji c.o dzięki płynnej regulacji pracy sprężarki.
Przy okazji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej marki Junkers, na której znajdują się szczegółowe informacje o kotłach z rodziny Cerapur oraz pompach ciepłą z rodziny Supraeco: https://www.junkers.pl/produkty/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez Enegen » 2017-10-27, 09:52

Jest to co prawda droższe rozwiązanie, natomiast moim zdaniem to też inwestycja która bezie się zwracać, wiec jak najbardziej warto. Taki dom energooszczędny ma naprawdę wiele plusów.
Enegen

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne