Alternatywa dla węgla

Re: Alternatywa dla węgla

Postprzez Bartek88 » 2017-05-22, 15:39

Nie zniechęcałbym się tak od razu do tych ekogroszków :D Sam posiadam kocioł CO z podajnikiem na ekogroszek (http://kotly-kowalew.pl/). Piec niesamowicie wydajny. Idzie zaoszczędzić, a po za tym nie zanieczyszcza środowiska.
Bartek88

Odp

Google - reklama

Postprzez czaroslaw33 » 2017-06-01, 13:06

Tego jest wiele ale myslę ze jednym znajtanszych będzie pellet, oczywiście mozna wykonac pompę ciepła tylko tutaj koszta są spore :)
czaroslaw33

Postprzez mazi88 » 2017-06-06, 18:35

jedną z najbardziej ekologicznych alternatyw dla węgla to według mnie pompa ciepła.
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2017-06-08, 10:32

Bartek88 napisał(a):Nie zniechęcałbym się tak od razu do tych ekogroszków :D Sam posiadam kocioł CO z podajnikiem na ekogroszek (http://kotly-kowalew.pl/). Piec niesamowicie wydajny. Idzie zaoszczędzić, a po za tym nie zanieczyszcza środowiska.

Witam,

Niestety nie mogę się z Panem zgodzić w kwestii emisji zanieczyszczeń ze spalania ekogroszku. Nie powinniśmy się kierować sama nazwą tego paliwa, ponieważ ekogroszek nie ma nic wspólnego z ekologią. Jest to rodzaj paliwa węglowego o średnicy ziaren w zakresie 5-25, przy którego spalaniu wydzielają się podobne ilości tlenku siarki i azotu, dwutlenku węgla oraz pyłu zawiesinowego, jak w przypadku pozostałych paliw węglowych. Te związki silnie oddziaływują na środowisko oraz moga być odpowiedzialne za powstawanie smogu. W przypadku spalania paliwa gazowego (gaz ziemny lub LPG) w spalinach występuje znacznie niższa zawartość wyżej wymienionych związków. Równocześnie przy spalaniu gazu praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery. Oczywiście najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania budynku, ponieważ takie rozwiązanie nie emituje żadnych zanieczyszczeń w obrębie budynku.
Pozdrawiam,

Postprzez Hallada » 2017-06-09, 08:49

Szkoda tylko, że nie każdego stać na to, by ogrzewać dom drogim gazem lub by montować pompy ciepła, które są inwestycją zwracającą się dopiero po długich latach. A co do ekogroszku, to nie da się ukryć, że dobrze oczyszczony opał, tak czy inaczej będzie wydzielał do atmosfery mniej szkodliwych substancji, niż zwyczajny węgiel...
http://silver-service.pl/
Hallada

Postprzez me0wn » 2017-06-13, 09:22

U mnie zamiast węgla, gazu czy prądu są panele słoneczne. Wybrałam je jako najbardziej wydajny środek ogrzewania domu i najbardziej ekologiczny zwłaszcza w czas gdzie na każdym metrze sześciennym jest smogu a smogu. Kupowałam je u ozeshop i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona zwłaszcza z jakości materiału.
me0wn

Postprzez mazi88 » 2017-06-19, 10:44

węgiel tańszym rozwiązaniem niż pompa ciepła. Ale ciężko policzyć sobie godziny spędzone przy piecu czyszcząc go, dokładając do pieca, wynosząc popiół. Trzeba też wziąć pod uwagę koszty budowy pomieszczenia na kotłownie i składowisko opału. Przy pompie nie ma takich rzeczy.
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2017-06-22, 13:03

Witam,

Istnieje również możliwość wykorzystania kotła na pellet, którego cena jest na porównywalnym poziomie jak kotła na ekogroszek. Ten rodzaj paliwa jest znacznie bardziej ekologiczny, ponieważ jest to paliwo odnawialne pochodzące ze sprasowanych drewnianych odpadów. Oczywiście podczas spalania biomasy emitowane są zanieczyszczenia do atmosfery, lecz uznaje się, że emisja CO2 jest w przybliżeniu równa potrzebnej ilości do jej wzrostu. Tak powstały materiał drzewny wykorzystywany jest do produkcji pelletu.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne