Alternatywa dla węgla

Re: Alternatywa dla węgla

Postprzez mazi88 » 2016-07-20, 16:14

to jak rynek tak rośnie to można wnioskować że technologia będzie tanieć i pompy staną się bardziej przystępne.
mazi88

Odp

Google - reklama

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-07-21, 11:58

mazi88 napisał(a):to jak rynek tak rośnie to można wnioskować że technologia będzie tanieć i pompy staną się bardziej przystępne.

Jak na dziś, koszty eksploatacji są tutaj decydującym czynnikiem, i podstawowym argumentem, który decyduje, że inwestorzy się decydują na pompy ciepła.
Poza tym, technologia powietrznych pomp ciepła, jesli sa one projektowanie dla budynku od samego początku, wychodzi podobnie cenowo jeśli chodzi o koszty inwestycyjne co np kocioł na ekogroszek - a jakośc obsługi, bezobsługowość - bez porównania :)
KonsultantViessmann

Postprzez Askorpdomy » 2016-08-03, 10:30

Jeżeli mam coś polecać to tutaj również zwracam się w kierunku pompy ciepła,która mimo początkowej dużej inwestycji i nakładów,potem przyniesie nam korzyść,nie mówiąc już o dużej wygodzie jaką zapewnia posiadanie pompy ciepła.
Askorpdomy

Postprzez mazi88 » 2016-08-06, 16:22

Askorpdomy napisał(a):Jeżeli mam coś polecać to tutaj również zwracam się w kierunku pompy ciepła,która mimo początkowej dużej inwestycji i nakładów,potem przyniesie nam korzyść,nie mówiąc już o dużej wygodzie jaką zapewnia posiadanie pompy ciepła.

a użytkujesz taką pompę??
mazi88

Postprzez RafalCichocki » 2016-08-22, 12:50

Askorpdomy napisał(a):Jeżeli mam coś polecać to tutaj również zwracam się w kierunku pompy ciepła,która mimo początkowej dużej inwestycji i nakładów,potem przyniesie nam korzyść,nie mówiąc już o dużej wygodzie jaką zapewnia posiadanie pompy ciepła.

Witam,

Mimo dość wysokich kosztów inwestycyjnych poniesionych na zakup i montaż samej pompy ciepła oraz w przypadku gruntowej pompy ciepła również wykonanie dolnego źródła ciepła, inwestycja ta pozwala na ogrzewanie budynku w sposób bezobsługowy przy bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych, które są na niższym poziomie jak ogrzewanie węglowe. Zastosowanie pompy ciepła jest to inwestycja na co najmniej 20 lat więc jest to wybór warty polecenia.
Pozdrawiam,

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-09-20, 10:09

KonsultantViessmann napisał(a):Co do tego spalania w tym samym kotle.... hmmm nie do końca, bo i tak musisz mieć dedykowany pod pelet palnik!
My mamy akurat w ofercie nowy kocioł na pellet Easypell - polecam zapoznać się z jego specyfikacją. Ale co do alternatywy dla węgla coraz bardziej popularne jest w Polsce ogrzewanie na prąd, ale ekologiczne i efektywne, mówie własnie o pompach ciepła. Widzę, że poprzedni komentujący nie są zbyt zachwyceni technologią pomp ciepła. Mogę wiedzieć dlaczego?

Witam, chciałem tylko poinformować, że teraz nasze urządzenie jest objęte ofertą specjalną - kosztuje 18 100 PLN - Prospekt: http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-na-biomase/kotly-na-pelet/easypell.html
Zachęcam do zadawania pytań!
KonsultantViessmann

Postprzez k1m2 » 2016-11-24, 07:52

Witam,

a co sądzicie o PC? Jest tu moze ktoś kto się zna na tym dobrze? W internecie jest wiele informacji, ale chcialbym uzyskać obiektywną.

Pozdrawiam, Mariusz
k1m2

Postprzez sche » 2016-11-25, 09:15

Myślę, że piecyki i kotły węglowe zostaną w całym kraju lada moment wyeliminowane prawnie ze względu na niską emisję. Póki co najtaniej przerzucić się chyba na gaz, ale myśląc przyszłościowo należy inwestować w pompy ciepła, biomasę lub fotowoltaikę. No i jeśli się teraz budować, to tylko energooszczędnie, pasywnie, lub nawet plusenergetycznie.
sche

Postprzez k1m2 » 2016-11-28, 10:31

sche napisał(a):Myślę, że piecyki i kotły węglowe zostaną w całym kraju lada moment wyeliminowane prawnie ze względu na niską emisję. Póki co najtaniej przerzucić się chyba na gaz, ale myśląc przyszłościowo należy inwestować w pompy ciepła, biomasę lub fotowoltaikę. No i jeśli się teraz budować, to tylko energooszczędnie, pasywnie, lub nawet plusenergetycznie.

No właśnie... tylko którą z tych metod najlepiej zastosować? W nowym roku, w marcu chcielibysmy ruszyc z budowa blizniaka, (wspolnie z bratem) i coś nie możemy się zgodzić w tym temacie ;) Ja jestem za PC, wydaje mi się, ze to dobre rozwiazanie, i slyszalem o mozliwosci dotacji. On jest za gazem.
k1m2

Postprzez sche » 2016-11-29, 07:47

Jeśli starasz się o dotacje, np. z WFOŚiGW, to masz określone wymagania do spełnienia, tzn. budynek będzie musiał spełniać określony standard energetyczny. Polecam zatem wykonać obliczenia cieplne, najlepiej w jakimś programie przeznaczonym do tego celu (Audytor, Certo, ArCADia-TERMO) wtedy zobaczysz przy jakim rozwiązaniu - czy stosując pompę czy kocioł gazowy, uda Ci się osiągnąć stawiane wymagania. Dobrze też porównać koszty inwestycyjne i eksploatacyjne obu rozwiązań, aby dowiedzieć się, które z nich jest bardziej opłacalne, szybciej się zwróci.
sche

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne