Alternatywa dla węgla

Re: Alternatywa dla węgla

Postprzez rena24 » 2015-03-01, 20:14

Węgiel wychodzi najtaniej i nawet nasi leniwi górnicy tego w najbliższym czasie nie zmienią. Za przejściem na inny system grzania przemawia zwykła wygoda - węgiel jest najbardziej "pracochłonny". Względy ekologiczne pozostawię entuzjastom. Zanim się zdecydujemy na zmianę policzmy, czy w ogóle warto. Takie promienniki jak post wyżej. Może faktycznie tanie w eksploatacji. I zaoszczędzimy z tysiąc w sezonie. A instalacja itd. pewnie ze dwadzieścia. Mi by się nie chciało rujnować chałupy by po dwudziestu paru latach inwestycja się zwróciła :) A gwarancja pewnie na pięć :)
rena24

Odp

Google - reklama

Postprzez Karol11 » 2015-06-30, 10:33

Ja posiadam kominek wolnostojący. Bez problemu ogrzewa mój domek. Opcjonalnym materiałem grzewczym węgla jest drewno i w 100% przystosowany do domów energooszczędnych i pasywnych.
Karol11

Postprzez Alekso32 » 2015-08-25, 11:16

Pellet to nie jest zływ wybór jako źródło ogrzewania według mnie. Natomiast świetną opcją jest pompa ciepła tylko wymaga kilkukrotnie wiekszych środkó na inwestycje, bo solanka-woda jak czynnik będą w stanie zapewnić zapotrzebowanie przez cały rok. Można również połączyć pompe powietrza z kotłem wtedy też powinno to dobrze pracować :)
Alekso32

Postprzez Radoslawem » 2015-08-28, 09:59

Jak korzystasz z węgla to lepiej nie zastanawiać się nad alternatywami ;)
Radoslawem

Postprzez RafalCichocki » 2015-11-13, 09:33

rena24 napisał(a):Węgiel wychodzi najtaniej i nawet nasi leniwi górnicy tego w najbliższym czasie nie zmienią. Za przejściem na inny system grzania przemawia zwykła wygoda - węgiel jest najbardziej "pracochłonny". Względy ekologiczne pozostawię entuzjastom. Zanim się zdecydujemy na zmianę policzmy, czy w ogóle warto. Takie promienniki jak post wyżej. Może faktycznie tanie w eksploatacji. I zaoszczędzimy z tysiąc w sezonie. A instalacja itd. pewnie ze dwadzieścia. Mi by się nie chciało rujnować chałupy by po dwudziestu paru latach inwestycja się zwróciła :) A gwarancja pewnie na pięć :)

Witam,

Porównując obecnie wykorzystywane technologie wytwarzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych, najtańszym nośnikiem ciepła jest węgiel oraz energia uzyskiwana z gruntowej pompy ciepła następnie kocioł na gaz ziemny oraz zasilany gazem LPG. Najdroższą technologią wytwarzania ciepła jest kocioł na olej opałowy oraz ogrzewanie elektryczne. W porównaniu do kotła węglowego, pompa ciepła nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Eksploatacja kotła węglowego wymaga z kolei czynności związanych z jego czyszczeniem, oraznapełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przenaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji.
Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy pamiętać również, iż jest to inwestycja na wiele lat. Bezobsługowość rozwiązania w takim aspekcie ma kluczowe znaczenie.

Pozdrawiam,

Postprzez czaroslaw33 » 2015-11-14, 16:28

Rekuperacja byłaby przydatna przy budowie domu energooszczędnego :)
czaroslaw33

Postprzez stasiu60 » 2015-11-29, 14:44

Alternatywą dla węgla jest przede wszystkim dobra izolacja. Tu możecie o tym poczytać: http://www.e-isover.pl/oferty/konfigurator/ Jeśli ocieplenie domu będzie wykonane w sposób prawidłowy, zmniejszą się koszty ogrzewania.
stasiu60

Postprzez monikakow79 » 2015-12-16, 09:07

Zdecydowanie polecam ogrzewanie wykorzystujące energie z gruntu lub powietrza. Myślę, że przyszłość należy do takich rozwiązań. Nie są one tanie na etapie ich wdrażania. Ale są ekologiczne, tanie w eksploatacji i wygodne. Jeśli ktoś jest na etapie budowy domu, to myślę, że koszt zamontowania pompy ciepła wchłonie się w całość kosztów. Polecam to rozwiązanie oraz firmę Green Thermal, która specjalizuje się w realizacji tego typu inwestycji.
monikakow79

Postprzez pytlik88 » 2015-12-21, 12:24

Nie jestem do końca przekonany, czy nasze społeczeństwo jest gotowe na to żeby swoje piece zamienić na solary i elektrownie wiatrowe, a szkoda bo widziałem niejedną wieś, która zainwestowała w ogromne wiatraki i dzięki temu oszczędzają energię i pieniądze. Jeśli pojedziemy kawałek dalej od miasta, to nie ma co się o..., ale co drugi dom ma kolektory słoneczne i jest to dla mnie zrozumiałe, że z jednej strony są ludzie, którzy nigdy nie zmienią sposobu grzania domu, ale są też tacy, którzy gonią innowacyjne rozwiązania i jednocześnie chcą zaoszczędzić. Warto pomyśleć o dofinansowaniach, które mogą nam trochę finansowo pomóc ;)
Dobry przykład na to, że firmy się nie poddają i oferują cały czas ekologiczne rozwiązania http://www.dedietrich-solary.pl/kolektory_sloneczne/
Wydaje mi się, że problem skupia się wokół naszego podejścia, a nie gotówki ;)
pytlik88

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-01-25, 13:10

Jako alternatywę dla węgla ja polecam rozglądnąć się w szerokiej ofercie pomp ciepła - w Polskich warunkach sprawdzą się pompy ciepła zarówno gruntowe jak i powietrzne.
Warto może - jeśli jest dostęp do gazu zastanowić się nad gazowym kotłem kondensacyjnym.
Jeśli podgrzewasz też wodę użytkową węglem - polecam również pompy ciepła ( są takie tylko do cwu, jak i co cwu i co) albo system z kotłem gazowym i kolektorami słonecznymi!

Opcji jest wiele - chętnie zaprojektujemy dla Ciebie odpowiedni system. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści z pewnością polecą coś odpowiedniego:
http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html
KonsultantViessmann

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne