Pokój na poddaszu

Re: Pokój na poddaszu

Postprzez NatalkaKoper » 2015-01-29, 11:37

Pokój na poddaszu jak dla mnie to słaba opcja np. dla dziecka, chyba, że był by nieźle ocieplony, bo tak to na moim poddaszu gdzie trzymam odkurzacz i inne graty jest tak zimno w zimę, a taka sauna jest w lato, że to jest straszne.
http://comperio.cal.pl/porownanie-telefonow.html
NatalkaKoper

Odp

Google - reklama

Postprzez magnet » 2015-02-01, 22:16

Mam 3 sypialnie na poddaszu i mam tam znakomity mikroklimat - latem jest chłodno a zimą ciepło. Wymagało to odpowiednich zabiegów i materiałów na etapie budowy. Trzeba się liczyć z nieco większymi kosztami ale efekty są znakomite. Najważniejsze z nich to izolacja z wełny mineralnej, folia paroizolacyjna oraz płyty gipsowo-włóknowe fermacell. Do tego zainwestowałem w dachówkę braasa i okna dachowe fakro. Do tego na stropie zamiast tradycyjnej wylewki zastosowałem gotowe elementy jastrychowe. Najważniejsze jednak na poddaszu są płyty gipsowo-włóknowe (zamiast popularnych gipsowo-kartonowych) oraz bardzo gruba wełna mineralna i prawidłowo położona folia paroizolacyjna. Wówczas całość sprawdza się doskonale!
magnet

Postprzez FachowiecDekarz » 2015-02-02, 10:05

Wełna między krokwie i niżej w poprzek z 10 cm. to powinno wystarczyć. pozdrawiam
FachowiecDekarz

Postprzez gajuszek79 » 2015-02-02, 18:13

dachówka ceramiczna, szczelina dylatacyjna, do tego duża ilość wełny, zastosować dodatkowo jeszcze drewno, albo szkło jako wykończenie wewnątrz i wtedy temperatura jest bardzo, bardzo optymalna, możecie mi wierzyć, bo wiem z doświadczenia po domu brata :) i taki pokój na poddaszu jest genialny
gajuszek79

Postprzez dori82 » 2015-02-02, 18:26

ja mam właśnie swoją sypialnie na poddaszu, a niby mam uszczelnione, wyłożone i itd, ale jak ma się blachę i wieje wiatr, to tak jakby się dach walił na głowę, na szczęście już niedługo będę mieć dachóweczke:) piekną czerną titanie, ekipa, która będzie mi kłaść obiecała, że nie będzie już takiego hałasu:)
dori82

Postprzez panpot » 2015-02-12, 16:46

nieporównywalnie - zobaczysz. w ogólę dziwie się jak mozna miec poddaszę i dachę na blachu. przeciez to się nie da wytrzymać, a najgorzej jak ptaszysko jakies wielkie wyladuje i pazurem skorbnie
panpot

Postprzez kamilbaczynski » 2015-04-18, 18:50

Blacha na dachu, przy pokoju na poddaszu to nieporozumienie, począwszy od akustyki, skończywszy na temperaturze. Polecam dachówkę ceramiczną, rozwiązuje oba problemy. Nie jest argumentem również, że nie pasuje do nowoczesnych domów o dziwnych bryłach. Polecam zobaczyć dachówkę Oreo 9. Idealnie płaska, idealna do nowoczesnych brył, a co najważniejsze, ceramiczna :)
kamilbaczynski

Postprzez reci » 2015-04-28, 19:39

kamilbaczynski napisał(a):Blacha na dachu, przy pokoju na poddaszu to nieporozumienie, począwszy od akustyki, skończywszy na temperaturze. Polecam dachówkę ceramiczną, rozwiązuje oba problemy. Nie jest argumentem również, że nie pasuje do nowoczesnych domów o dziwnych bryłach. Polecam zobaczyć dachówkę Oreo 9. Idealnie płaska, idealna do nowoczesnych brył, a co najważniejsze, ceramiczna :)

O dachówce ceramicznej każdy marzy, no ale koszta są dosyć spore.

Z drugiej strony blacha to faktycznie skazywanie się na piec hutniczy na takim poddaszu. Samo pochylenie ściany sprawia, że promienie słoneczne padają bardziej na wprost i już od tego temperatura sporo rośnie.
reci

Postprzez igorwilski » 2015-06-15, 19:03

Dokładnie, blacha na dachu o znacznym pochyleniu tak łapie ciepło, że wytrzymać się nie da. Jednak dachówka ceramiczna jest najrozsądniejszym wyjściem. Oczywiście jest droższa, ale w sumie można znaleźć fajne dachówki Koramic, za cenę lepszej jakości blachy. Wybór na prawdę jest spory.
igorwilski

Postprzez Andrzej88 » 2015-08-18, 19:22

Ja polecam zastosowanie odpowiedniej powłoki dekarskiej, która będzie lepiej odbijała promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia tuż pod dachem nie będą się tak nagrzewały. Tytan wypuścił ostatnio na rynek, nazywa się Cool-R. Podobno generalnie chroni sam dach przed zbyt szybkim niszczeniem. info o tym, na jakich dachach można ją zastosować znajdziesz tu: http://www.tytan.pl/pl/produkty/cool-r/
Andrzej88

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dach i więźba